До всіх новин

Запущено інформаційний ресурс для медиків і пацієнтів prozdorovia.in.ua

1 жовтня запустився сайт prozdorovia.in.ua ‒ перший веб-портал українською мовою, що об’єднав всю ключову інформацію стосовно ВІЛ. Сайт забезпечує доступ до найсвіжіших даних про тестування, діагностику й лікування ВІЛ-інфекції. Тут розміщена бібліотека тематичних інформаційно-освітніх матеріалів, а також масштабні карти пунктів тестування на ВІЛ і пунктів надання підтримки людям, які живуть з ВІЛ в Україні. Контент порталу було розроблено спільно з експертами Центру громадського здоров’я МОЗ України.

 

Розробка prozdorovia.in.ua була ініційована найбільшою пацієнтською організацією в Україні БО “100% життя” в партнерстві з Центром громадського здоров’я МОЗ і реалізована в рамках проекту Healthlink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Робота над порталом тривала 3 місяці. 

Матеріали сайту будуть корисні для: загального населення, медиків, а також людей, які живуть з ВІЛ чи перебувають у групі ризику.

 Унікальною особливістю сайту є бібліотека інформаційно-освітніх матеріалів, що стосуються теми ВІЛ та громадського здоров’я вони доступні в розділі “Матеріали”. Користувачі мають можливість безкоштовно завантажити їх для професійного чи особистого користування.

В розділі “Хочу знати все про ВІЛ” можна почерпнути базову інформацію: дізнатись, що таке ВІЛ, які є способи передачі вірусу і як цього уникнути, як і де можна пройти тестування та як лікується ВІЛ-інфекція.

 Інформація, зібрана в розділі “Як жити з ВІЛ на 100%” допомагає з’ясувати: що робити в разі виявлення ВІЛ, яким буде лікування, як подбати в цій ситуації про своїх партнерів і рідних, що слід знати про свої права. 

Розділ “Я медик, хочу знати більше” орієнтований на лікарів: реалізація медичної реформи змінює їхню роль в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні, зокрема надаючи більше повноважень сімейним лікарям. Тут зібрана актуальна інформація про тестування на ВІЛ, антиретровірусну терапію та особливості призначення лікування, про ВІЛ-резистентність, індексне тестування та інші дотичні теми.

В розділі “Де пройти тест” розміщено дві карти: одна з пунктами тестування на ВІЛ по всій Україні, а друга з контактами організацій, де люди, які живуть з ВІЛ, можуть отримати необхідну підтримку. Ці карти є наймасштабнішими за охопленням населених пунктів України і будуть постійно оновлюватись.

Якщо у вас є пропозиції, щодо роботи інформаційного ресурсу, будь ласка, пишіть pr@network.org.ua

 

 

 

Проект Healthlink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні” впроваджується впродовж 2017-2022 років у 12 пріоритетних для PEPFAR регіонах України: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська області та м.Київ. Метою проекту є покращення доступу людей, які живуть з ВІЛ, і представників ключових груп до якісних послуг з тестування, профілактики і лікування ВІЛ.  Реалізується БО “100% ЖИТТЯ” у партнерстві з МБФ “Альянс громадського здоров’я” за фінансової підтримки USAID.

 

БО «100% Життя» (раніше Мережа ЛЖВ) — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої  – боротьба за Життя. Мережа працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України. 

  • 2733
  • 0
Поділитись