До всіх новин

Пацієнтська організація подала позов до суду проти нардепа за наклеп

Ми, найбільша пацієнтська організація в Україні, БО «100% Життя» (раніше – Мережа людей, які живуть з ВІЛ), направили до суду позовну заяву про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації проти народного депутата Андрія Деркача.

 

Ми з великим сумом зазначаємо, що деякі ЗМІ розповсюджують неправдиву інформацію щодо нашої діяльності у протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

 

Джерелом цієї дезінформації став народний депутат Андрій Деркач, який 14 лютого 2020 року оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці пост, де звинувачує голову нашої організації, Дмитра Шерембея та голову ЦПК, Віталія Шабуніна в нібито розкраданні 143 мільйонів доларів американського уряду та повідомив про порушення Нацполіцією справи за його заявою. Також, 28 лютого 2020 року Андрій Деркач виступив з інтерв’ю на Youtube-каналі Руді Джуліані, відомого американського юриста і політика, де повторив та розширив тіж самі тези, відповідно збільшивши суму начебто розкрадених грошей до 5,3 мільярдів доларів.

 

Тези, які озвучує Андрій Деркач, є неправдивими, безпідставними і спрямовані на дискредитацію організацій, які є результативними в сфері боротьби з корупцією та захисті прав пацієнтів в Україні, та на нашу думку, спрямовані на зниження міжнародної підтримки Україні. Ми розглядаємо всі ці дії в тому числі як помсту корупціонерів особисто Дмитру Шерембею і Віталію Шабуніну.  Ми, в котрий раз звертаємо увагу на той факт, що Деркач А. є випускником академії ФСБ та неодноразово діяв  в інтересах Росії. Це дає нам підстави вважати, що і цього разу пан Деркач переслідує власні цілі.

 

Зараз справа за нашим позовом знаходиться на стадії призначення складу суду. Також повідомляємо, що ми повною мірою співпрацюємо з представниками поліції, які розглядають заяву Деркача і надали вичерпну інформацію та документальні підтвердження цільового використання грантових коштів.

 

Ми просимо ЗМІ та організації утриматися від розповсюдження неправдивої інформації, яку поширює народний депутат Деркач А., до рішення суду.

 

В свою чергу ми завжди відкриті до будь-яких питань. Ми з сумом констатуємо, що за цей час жодне ЗМІ, яке оприлюднило інформацію Деркача А., не зверталося  до нашої організації за коментарями, не використовувало позицію організації викладену у наших офіційних заявах на сайті та в соцмережах. «Є один дуже важливий індикатор у цій справі — ми НІКОЛИ не отримували жодного гранту на таку велику суму — 143 млн. долл. І цей індикатор демонструє всю абсурдність звинувачень!» — підкреслив Дмитро Шерембей, Голова Координаційної Ради БО “100% Життя”.

 

Контакти:

Кристина Рівера, фахівець департаменту комунікацій +380675053868

k.rivera@network.org.ua 

 

 

Довідка про БО «100% Життя»:

 • БО «100% Життя» (раніше Мережа ЛЖВ) – найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої – боротьба за життя.
 • БО «100% Життя» працює з пацієнтами і для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, що живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України.
 • БО «100% Життя» працює з 2001 року та є основним реципієнтом і виконавцем проектів Глобального Фонду (з 2007) і USAID в Україні (з 2013).
 • Щороку діяльність БО «100% Життя» проходить не менше 4-х аудиторських перевірок від провідних міжнародних аудиторських компаній Deloitte і PWC.
 • БО «100% Життя» є провідним партнером держави в реалізації медичної реформи та розробником системи eHealth.
 • У 2016 році БО «100% Життя» отримала нагороду PEPFAR (Надзвичайна ініціатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД) за найкраще партнерство серед громадських організацій з-понад 40 країн світу.
 • З 2016 року — найбільший благодійник країни 2016 і 2017 років за версією Українського форуму благодійників. Щороку БО «100% Життя» залучає не менш 700 000 000 грн. донорської допомоги.
 • Щорічно БО «100% Життя» надає послуги більш ніж 190 тисячам пацієнтів, 90 тисяч з яких – люди, які живуть з ВІЛ.
 • Завдяки адвокаційної діяльності БО «100% Життя» з доступу до лікування тільки в 2017-му році на закупівлі антиретровірусної терапії було зекономлено $ 47 900 000 коштів держбюджету.
 • У 2018-му році за рахунок зниження цін на препарати від гепатиту С було зекономлено $ 2 000 000 коштів держбюджету.
 • У 2019 му році за рахунок адвокаційних зусиль щодо доступу до препаратів від туберкульозу було зекономлено $ 4 000 000 коштів держбюджету.
 • Завдяки БО «100% Життя» всі ВІЛ-позитивні люди в Україні забезпечені АРТ-терапією, розширена державна програма по лікуванню гепатиту, стабілізовані медзакупівлі для лікування туберкульозу.
 • Наші процедури і політики відповідають найвищим вимогам міжнародних партнерів, що підтверджено висновками незалежних міжнародних аудиторських компаній, які входять до “великої четвірки” аудиторських компаній світу. Вони підтверджують дотримання БО «100% Життя» фінансової дисципліни та цільове використання грантових коштів.
 • 3988
 • 3
Поділитись