До всіх новин

Міністерство охорони здоров’я затвердило дорожню карту і принципи системи E-Health в Україні

 

В Українському кризовому медіа центрі відбулося підписання другого Меморандуму про співпрацю у створенні системи E-Health в Україні. З боку громадянського сектора документ підписали Мережа та Transparency International Ukraine. Також меморандум був підписаний представниками Міністерства охорони здоров’я України, державних організацій, і учасниками громадської ініціативи по електронізації охорони здоров’я.

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»: «Міністерство охорони здоров’я хоче зробити процес прозорим. Уявити щось подібне ще два роки тому було неможливо. Зараз в Міністерстві є та команда, яка дає можливість реалізуватися всім: неурядовим організаціям, міжнародним організаціям, бізнесу. Це не просто майданчик інтелектуального змагання, у системи охорони здоров’я існує продукт виробництва – це здоров’я і життя. Система охорони здоров’я була вкрай закритою. Мільйони людей залежать від цієї системи, вони не розуміли, чому їх лікуватимуть, який протокол будуть застосовувати. Я вдячний команді Міністерства охорони здоров’я, Transparency International Ukraine і іншим партнерам за те, що подібна можливість з’явилася. Упевнений, що вже на початку 2017 року ми бачити перші результати. Все те, що буде сприяти розвитку цієї системи має в неї відразу імплементуватиметься. Гальмування буде коштувати життя людей. Ми як пацієнтська організація будемо максимально підтримувати реалізацію проекту, для того, щоб бачити як функціонують карти пацієнта. І коли ця система запрацює, почнуть заощаджуватися гроші, буде менше помилок і більше життя і можливостей»

Меморандум, стверджує ключові принципи побудови першого електронного сервісу і дорожню карту створення системи E-Health. Автори документа затверджують Технічні вимоги для створення пілотного мінімального життєздатного продукту (MVP) прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я.

Продукт повинен забезпечити управління і адміністрування процесів, передбачених реформою фінансування первинної ланки системи охорони здоров’я в Україні, з дотриманням принципу «гроші йдуть за пацієнтом».

Згідно із затвердженою дорожньою картою, електронізація охорони здоров’я буде відбуватися в чотири основні етапи створення та впровадження електронної системи охорони здоров’я в Україні в 2017-2018 роках:

Перший етап – створення MVP для підтримки реформи фінансування первинної ланки охорони здоров’я.

Другий етап – введення додаткових електронних інструментів для забезпечення процесу відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсації) і направлення пацієнта на діагностику.

Третій етап – розвиток E-Health шляхом створення нових інструментів для підтримки інших напрямків реформування системи охорони здоров’я.

Четвертий етап – розширення функціоналу, введення додаткових сервісів, які будуть містити медичну інформацію про пацієнта.

Доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, зазначила, що створення системи E-Health є обов’язковою умовою реалізації глобальної реформи системи охорони здоров’я, концепцію якої днями затвердив уряд. «Це найбільш істотна реформа за останні 25 років, і навіть більше. Вона змінює всю логіку відносин між державою, лікарями і пацієнтами. Але ми повинні рухатися швидко, щоб реформа була успішною. І дуже добре, що публічна ініціатива бере на себе відповідальність оперативно запропонувати Міністерству охорони здоров’я продукт, який забезпечить перші кроки реформи. А потім дозволить побудувати глобальну систему E-Health в Україні», – додала Уляна Супрун.

Зі свого боку заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк підкреслив, що публічна ініціатива зробила величезний обсяг роботи за місяць, який пройшов з моменту підписання першого Меморандуму: «Зараз ми вже підписуємо більш конкретні плани і вимоги до першого електронного продукту. Зі свого боку ми обіцяємо забезпечити необхідну підтримку і повне сприяння Міністерства. У нас поки що єдина мета – вчасно почати реформу, і вже на першому етапі мати ефективний інструмент».

Дмитро Шимків, заступник глави Адміністрації Президента України, нагадав, що сьогодні Україна є одним зі світових лідерів в IT: «Ми виробляємо інноваційні продукти для іноземних компаній, у нас величезний обсяг експорту ІТ-послуг. Однак, ми поки мало застосовуємо цей величезний потенціал всередині країни. Зараз у нас є унікальна можливість побудувати найбільш сучасну, найбільш ефективну систему E-Health в світі. У нас все для цього є: чудові ІТ-фахівці, є досвідчені лікарі, вчені. Тому треба просто взяти і зробити!»

Очікується, що пілотна версія першого продукту буде розроблена протягом двох місяців з моменту підписання Меморандуму.

Нагадаємо, підписання першого Меморандуму про наміри співробітництва в побудові в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я відбулося 25 листопада 2016 в Міністерстві охорони здоров’я України.

Щоб приєднатися до ініціативи, надішліть листа на адресу memorandum.moz@gmail.com

Ключові документи громадської ініціативи доступні за посиланням: https://goo.gl/PKpAKc

Меморандум підписали: в.о. Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, заступник голови Державного агентства електронного управління Андрій Піскун, голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей, голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов і інші учасники громадської ініціативи по електронізації охорони здоров’я.

Читати на сайті МОЗ http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20161223_a.html

 

  • 1845
  • 0
Поділитись