Новини 24 Лютого, 2021

В українських лікарнях обладнають автономні станції генерації кисню 

15 опорних лікарень, спеціалізованих під COVID19, будуть обладнані автономними станціями генерації кисню. Обладнання передбачено для пацієнтів, які потребують кисневої підтримки. Очікується, що всі станції буде запущено в роботу до початку літа 2021 року. Вартість проекту 1 млн доларів. Лікарні оснащує БО “100% Життя” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  

 

Перша станція  запрацювала напередодні нового року у Гощанській міській центральній лікарні, Рівненська область.  

 

 

“Наша лікарня включена до закладів першої хвилі надання допомоги пацієнтам з COVID19. Щодня у нас перебуває 40–50 пацієнтів з COVID19, близько 30 з яких потребують кисневої підтримки. Левова частка кисню, потрібна пацієнтам реанімаційного відділення — десь тридцять балонів на добу. Один пацієнт на апараті штучної вентиляції легень, потребуєбільше 10 балонів кисню на добу, — розказує Леонід Василюк  заступник головного лікаряГощанської міської центральної лікарні. — У вихідні, двічі на день, ми мали їздити по 100 км в один бік за кисневими балонами. Тепер завдяки тому, що станція є автоматизованою системою, яка самостійно виробляє і подає кисень, вивільняються людські ресурси, які можуть бути задіяні безпосередньо у роботі з пацієнтами. Це також велика економія на закупівлі кисню та його транспортуванні”.

Коли епідемію COVID19 буде подолано, обладнання використовуватимуть для потреб пацієнтів реанімаційного відділення, інтенсивної терапії, операційного блоку, терапевтичного та дитячого відділень. 

“З коментарів технічних фахівців відомо, що станція в Гощі може виробляти 210 літрів медичного кисню у хвилину. Для пацієнтів — це означає безперебійний доступ до життя. Для лікарів — це можливість дбати про людей, а не про логістику і закупівлі. Як найбільша пацієнтська спільнота, ми хочемо, аби такі станції мала кожна українська лікарня. І ми вдячні нашим партнерам USAID за гнучкість і можливість направити ресурси проекту туди, де допомога пацієнтам потрібна найбільше”, — Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя” 

Автономні станції генерації кисню буде обладнано на базі 15 опорних лікарень в 13 регіонах України: Вінницька, Рівненська, Кіровоградська, Львівська, Черкаська, Волинська, Чернігівська, Донецька, Сумська, Чернівецька, Дніпропетровська, Одеська, Тернопільська 

На кінець лютого вже готуються до вводу в експлуатацію станції в Шумську, Кролевці Корюківці 

 

 

За підрахунками БО “100% Життя”, щоденно на закупівлю кисневих балонів, лікарні можуть витрачати до 10 тис грн. Кисневі станції будуть безперебійно забезпечувати потребу лікарень згідно завантаження.  Маючи таку станцію, не треба більше закуповувати кисень у балонах чи кисневі концентратори. Пацієнти мають постійний доступ до медичного кисню високої якості. 

Поставку і обладнання здійснює БО “100% Життя” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту HealthLinkПрискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні. 

 

 

 

Інші публікації

30–31 березня 2026 року у Варшаві відбулася робоча зустріч ключових партнерів проєкту «United for Health & Life», що об’єднує організації зі Швеції, України, Німеччини та Польщі. БО «100% Життя», 100 Percent Life Germany та Noaks Ark Mosaik спільно працюють над розвитком транснаціональних рішень та обміном практиками у сфері протидії ВІЛ. Протягом двох днів учасники зосередилися на подальшому формуванні моделі проєкту, уточненні інтервенцій, розподілі ролей між партнерами та напрацюванні спільних підходів до підтримки спільнот, яких стосується епідемія ВІЛ. Зустріч стала важливим етапом у поглибленні міжкраїнової співпраці та узгодженні стратегічних кроків. Після інтенсивної роботи першого дня учасники відвідали відомий варшавський бар Ramona — один із ключових безпечних просторів для ЛГБТК+ спільноти міста. Тут консультанти «рівний‑рівному» проводять тестування на ВІЛ та інші інфекції, надають підтримку та мотиваційне консультування. Для партнерів це стало цінним практичним прикладом того, як спільнотні простори можуть бути важливими майданчиками для доступу до послуг. Другий день був присвячений обміну досвідом із польською організацією FES, де учасники обговорили ефективні моделі роботи з вразливими групами, підходи до залучення спільнот та можливості посилення взаємної підтримки між країнами. Зустріч у Варшаві стала ще одним кроком до зміцнення міжнародного партнерства та розвитку інноваційних практик, які допоможуть країнам-учасницям ефективніше реагувати на виклики, пов’язані з епідемією ВІЛ. Разом ми створюємо системні рішення заради життя, здоров’я та сильних спільнот. ❤️‍🩹🌍 Проєкт реалізується за підтримки Шведського інституту @svenskainstitutet у рамках програми Baltic Sea Neighbourhood Programme. #FundedbySI Fundacja HelpNow HUB | Riksförbundet Noaks Ark
31 Березня, 2026