До всіх новин

З Новим роком, прокуратуро! Або як до нас їде “генеральний Дід Мороз”

Для нового наїзду на найбільшу пацієнтську організацію Нацполіція поновила справу трирічної давності

Новий рік починається з нового витка тиску на громадський сектор. Слідом за наїздом в 2017 році на БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» з боку СБУ, ГПУ і Нацполіціі, 10 січня 2018 року Мережа отримала нове рішення Печерського районного суду на проведення позапланової аудиторської перевірки. Рішення про перевірку від 20 грудня 2017 року суд виніс на підставі звернення Нацполіціі, яке було підтримано Генеральною прокуратурою України. Рішення про перевірку також отримали МБФ «Альянс громадського здоров’я» і Центр громадського здоров’я МОЗ (раніше ГУ «УЦКС МОЗ»)

Згідно з постановою, суд знову дає хід старій справі яка була порушена ще в листопаді 2015 року. Тоді ГПУ пред’явила УЦКС, Мережі та Альянсу претензії в нецільовому використанні коштів Глобального фонду і коштів держ- і місцевих бюджетів, відповідно. Мережа надала всі документи, які запрошувала Нацполіція в 2015 році. Два роки не було ніяких претензій, і справа знову з’явилося в кінці грудня 2017 року.

 

«Це перетворюється в нескінченну історію. Остання всебічна податкова перевірка Мережі з подачі ГПУ і Нацполіціі в 2017 році нічого не виявила, крім того, що в 2015 році Мережа один з щомісячних регулярних звітів здала із запізненням, – каже Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ. – Але, мабуть, 170 грн штрафу, комусь здалося мало, і в хід пішли чергові методи тиску. Ми підкреслюємо, що щорічно проходимо міжнародний аудит, в тому числі і Глобального фонду. Нам нема чого приховувати! Якщо Держаудитслужбі більше нічим зайнятися, ми в сто двадцять перший раз покажемо свої документи».

 

Нагадаємо, що в 2017 році Мережа ЛЖВ та партнери зазнали тиску з боку СБУ, Напцполіціі і ГПУ. Детальніше про справу за посиланням http://network.org.ua/ru/2017/10/11/natspolitsiya-vyluchaye-dokumenty-v-najbilshyh-patsiyentskyh-organizatsiyah-aktyvisty-zayavlyayut-pro-tysk-z-boku-vlady/

 

БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» визнана Українським форумом благодійників найбільшою благодійною організацією в Україні в 2017 році. Мережа публічно публікує фінансову звітність та щорічно проходить міжнародний аудит. Відділення Мережі є в 25 регіонах України. Допомога Мережі в 2016 році отримало понад 150 тис осіб.

 

У доданому файлі скан постанови суду від 20 грудня 2017 року і направлення Держаудитслужби

Ухвала

 

  • 2536
  • 0
Поділитись