До всіх новин

Вперше пацієнтська організація виграла суд у нардепа

14 серпня 2019 року суд постановив залишити апеляційну скаргу Мусія О.С.  без задоволення, а рішення Печерського районного суду м. Києва № 757/62433/18-ц  від 23.04.2019 р. без змін! Це означає, що БО “100% Життя” вперше в України виграла суд у Народного депутата щодо захисту честі, гідності, ділової репутації та недостовірної інформації! 

Нагадуємо, що 25 жовтня 2018 року в ефірі телеканалу «Прямий» в програмі «Ситуація» Олег Мусій поширив щодо Дмитра Шерембея та БО «100 % Життя» недостовірну інформацію. У відповідь БО «100 % Життя» подала до Печерського районного суду Києва позов про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації

23 квітня 2019 року у відкритому судовому засіданні суд задовольнив наш позов, та  постановив:

  • Зобов’язати Мусія О.С. протягом семи днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили спростувати вищевказану недостовірну інформацію, поширену про Шерембея Д.О та БО «100 % Життя», шляхом зачитування Мусієм Олегом Степановичем у програмі «Ситуація» в ефірі Телеканалу «Прямий» резолютивної частини рішення суду у цій справі.
  • Зобов’язати  «Телеканал Прямий», протягом семи днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили спростувати недостовірну інформацію, поширену про Шерембея Д.О. та БО «100 % Життя» шляхом розміщення на веб – сайті Телеканалу «Прямий» https//prm.ua резолютивної частини рішення суду в цій справі із заголовком «Спростування недостовірної інформації».

Не погоджуючись із цим рішенням, Олег Мусій подав апеляційну скаргу на рішення Печерського суду. Але, як було зазначено вище, суд відмовив йому в задоволенні цієї скарги, та залишив рішення в силі.

Як вважає Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО «100 % Життя»: «Нарешті  відверта брехня щодо цивільного сектора отримала справедливу оцінку в правовому полі України. Це сталося вперше, але не востаннє. З цього моменту все, хто поширює неправдиву інформацію про неурядові організації, мають задуматися про можливі наслідки — незалежно від їх посади і статусу. Ми вважаємо цю подію важливим прецедентом. На нашу думку, це не просто одного з депутатів суд закликав до відповідальності, натомість в його особі засудив саме явище наклепу і поширення недостовірної інформації. Ми, як першопрохідці, плануємо і далі використовувати судовий механізм з метою захисту цивільного сектору!»

Як йдеться в рішенні суду, якщо Олег Мусій добровільно не виконає рішення суду, організація буде вимушена звернутись до виконавчої служби для примусового виконання судового рішення.

  • 1576
  • 0
Поділитись