До всіх новин

Віталій Ткачук став Делегатом від європейських НГО в Координаційній раді ЮНЕЙДС

Віталій Ткачук, директор з регіонального розвитку Мережі, був обраний делегатом від НГО Європейського регіону  в Програмну координаційну раду UNAIDS на 2017-2018 роки. Ми вітаємо Віталія, він був обраний серед провідних експертів, що мають багаторічний досвід боротьби з епідемією ВІЛ в регіоні і лідерів громадянського активізму. Це також незаперечне визнання українського досвіду і, зокрема, лідируючої ролі Мережі, у відповіді на епідемію в Україні та регіоні.

“Я вдячний за надану довіру і оцінку заслуг Мережі ЛЖВ та мого персонального внеску в результат. Моя особиста історія становлення невідривно пов’язана з історією становлення Мережі як лідера ВІЛ-сервісу в регіоні. Я щиро переконаний, що на пострадянському просторі і в Україні зокрема, громадянське суспільство, яке потужне саме представниками різних спільнот, є рушійною силою відповіді на епідемію і флагманом в просуванні гуманістичних ідей в політики. Український досвід, як найбільш прогресивний і динамічний, має бути, і буде імплементовано в колективну відповідь на епідемію ВІЛ, – каже Віталій Ткачук. – Виходячи зі свого досвіду і персональної історії, я розумію і можу оцінити, чи дійсно ефективна та чи інша ініціатива, чи не є вона дією заради дії, чи веде за собою корисний результат в контексті головних цілей UNAIDS. Це все буде враховано в моїй роботі в PCB UNAIDS. Гуманна наркополітика, доступні ціни на ліки, державне фінансування і сильні пацієнтські спільноти завжди будуть моїм пріоритетом»

Віталій Ткачук підкреслює, що треба буде розв’язати багато питань: недофінансування державних програм профілактики, догляду та підтримки, лікування ВІЛ/СНІД; дискримінація представників уразливих груп; низька інформованість загального населення; лікарські монополії та ін.

Україна має успішний досвід у бюджетній адвокації, патентних опозиціях, формуванні ексклюзивної ціни на препарати, запровадженні спрощеної реєстрації препаратів, реформі охорони здоров’я, зміні законодавства – і все це з лідерською участю паціентских організацій. Ці підходи будуть точно привноситься на стратегічні сесії PCB UNAIDS. Перша зустріч вже запланована на червень 2017 року.

UNAIDS є першою програмою ООН, в рамках якої громадянське суспільство офіційно представлено в її керівному органі. Делегація НГО в Координаційній раді UNAIDS виконує три функції:

  • Об’єктивна і незалежна робота і прийняття рішень Програмною координаційною радою
  • Проведення різноманітних і активних адвокаційних заходів у рамках Програмної координаційної ради
  • Підвищення прозорості в процесі прийняття рішень та розробки політик Програмною координаційною радою з метою збільшення її підзвітності перед іншими делегаціями, а також перед спільнотами і групами, яких торкнувся ВІЛ.

 

  • 1844
  • 0
Поділитись