До всіх новин

ВІЛ-сервісні НУО зустрілися з новопризначеним головним лікарем Донецького обласного центру СНІДу

 

19 квітня у м. Слов’янськ відбулося засідання круглого столу за участі представників ВІЛ-сервісних НУО, які працюють на підконтрольній Україні території Донецької області, співробітників програмного відділу Мережі ЛЖВ та головного лікаря Слов’янського центру СНІДу – Маслової Людмили Валентинівні. Метою зустрічі є розробка спільного плану дій державного та недержавного секторів з подолання проблем у наданні медичної і соціальної допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам на підконтрольній Уряду України території Донецької області.

За підтримки Мережі ЛЖВ станом на 01.01.2016 соціальний супровід отримали 5932 ВІЛ-позитивних людей, з них 4211 приймають АРВ-лікування. У виправних закладах станом на 01.03.16 соціальні послуги отримали 394 ЛЖВ, з них 100 – на АРТ. Соціальним супроводом клієнтів з ко-інфекцією ВІЛ-ТБ станом на 01.03.16 охоплено 323 ЛЖВ, з них 208 завершили лікування. Працюють 22 сайти призначення АРТ.

Зустріч почалася з аналізу результатів роботи НУО за 2015 рік та 1 півріччя 2016 року. Зокрема каскаду послуг: охоплення ЛЖВ послугами, зв’язок з медзакладами, АРТ та невизначене вірусне навантаження. Представниці програмного департаменту презентували також цифри щодо забезпеченості АРВ-препаратами та виробами медичного призначення (державний бюджет та глобальний фонд) в Донецькій області.

НУО зазначили цілу низку проблем як-то відсутність чіткої координації між медичними установами та НУО, що унеможливлює розуміння реальної ситуації та ускладнює реагування на виклики; на деяких сайтах видачі АРТ практично відсутній персонал; тестування на СД4 та ВН суттєво обмежене; міськими радами не вирішено питання фінансування заходів у рамках цільової соціальної програми протидії ВІЛ; при транспортуванні реагентів ВН Слов’янським центром були порушені вимоги до забезпечення «холодового ланцюга», що призвело до псування реагентів; закінчується термін придатності препаратів АРТ; не працює обласна координаційна рада з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, відповідно не затверджена обласна цільова програма з ВІЛ; новостворений центр СНІДУ тільки закінчив реєстрацію та потребує матеріальне-технічне забезпечення.

“Нам потрібно вибудувати нову систему організації меддопомоги та епіднагляду. – Зазначає головний лікар ДОЦ СНІД, Маслова Людмила Валентинівна. – Ми провели аудит всіх сайтів і розуміємо, що у нас багато викликів – потрібно заново створювати реєстр пацієнтів, здійснити моніторингові візити, здійснити заходи для розширення лабораторії, яка переживає дике навантаження. Ми готові почути пацієнтів та відкриті до співпраці”.

Учасники зустрічі напрацювали консолідоване бачення співпраці щодо вирішення проблем з доступом до медико–соціальних послуг.

“В Донецькій області очікується нові та доволі значні поставки АРВ-лікування – 1800 курсів. Центр та служба СНІДу як ніколи потребує підтримки неурядових організацій. – Коментує директор програм та проектів Мережі Ірина Агеєва. – Нам потрібна чітка та зрозуміла взаємодія, яка забезпечить ВІЛ-позитивних пацієнтів життєво необхідним лікуванням в найкоротші терміни.”

Круглий стіл організований Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ в рамках Ініціативи співробітництва Уряду США та Глобального фонду/Проекту “Лідерство, управління та врядування” в Україні за фінансової підтримки Надзвичайного плану Президента США з надання допомоги у боротьбі зі СНІДом (PEPFAR) через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) згідно з умовами Проекту “Лідерство, управління та врядування”.

НУО, які взяли участь в зустрічі: СМГО «Наша допомога», ДОБФ «Оберіг», МГО «Твій шанс», БФ «Клуб Світанок», ЧБО «Вибір», ГО «Маріупольська спілка молоді», ГО «Істок», БО «Клуб «Майбутнє».

 

  • 1603
  • 0
Поділитись