До всіх новин

“ВІЧ:НА:ВІЧ” — Українців закликали пройти онлайн тест на ВІЛ

По всій країні до  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли акції під гаслом “ВІЧ:НА:ВІЧ”. Українців закликали бути відвертими із самими собою та зробити перший крок до знання свого ВІЛ-статусу — пройти онлайн тест “ВІЧ:НА:ВІЧ” у мобільному додатку HIV-test. 

 

 

«Сьогодні ми все частіше користуємось мобільними додатками в наших телефонах: замовляємо таксі, купуємо товари чи послуги, рахуємо пройдені кроки, користуємось мобільним банкінгом. Усі ці послуги покращують якість життя, а ми розробили додаток, який рятує життя. Бо кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій діагноз. Мета додатку HIV-test – зробити перший крок до знання свого статусу, анонімно оцінити ризик інфікування та знайти найближчий пункт тестування» — каже Дмитро Шерембей, голова Благодійної організації «100% Життя».

 

 

Україна посідає одне з перших місць серед країн Східної Європи за поширеністю ВІЛ-інфекції. За підрахунками Центру громадського здоров’я сьогодні в країні проживають приблизно 200 тисяч ВІЛ-інфікованих людей. Кожен другий з них ще не знає про свій статус. Більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо. Вчасне тестування може змінити цю статистику.

 

 

Благодійна організація “100% ЖИТТЯ” розпочала спеціальну кампанію до 1 грудня. Мобільний додаток HIV TEST презентували під час медіа-брифінгу  29 листопада 2019 року біля меморіалу “Червона Стрічка” у Києві. Участь у кампанії традиційно взяли міжнародні та національні партнери БО «100% Життя»: ЦГЗ, ЮНЕЙДС та інші організації системи ООН, Посольство США в Україні, представники профільних НУО та громадські активісти.

 

Упродовж 2-х тижнів від 29 листопада, кожен, хто завантажить додаток HIV-Test та пройде онлайн тестування ВІЧ:НА:ВІЧ гарантовано отримає подарунок — концептуальну футболку “FIGHT FOR LIFE” чи сумку, або стікерпак. 

Згідно з офіційними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України на початок 2019 року під медичним наглядом на підконтрольних Уряду України територіях перебувало  137 176 ВІЛ-позитивних громадян.

 

 «В рамках плану переходу на державне фінансування послуг для ВІЛ-позитивних пацієнтів Центр громадського здоров’я уклав договори з 59 неурядовими організаціями.  Наступного року ми продовжимо розпочату роботу – у бюджеті 2020 року передбачено 207 млн гривень. Відтак більше 250 тисяч людей зможуть отримати послуги з профілактики та підтримки ВІЛ», —  Володимир Курпіта, директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.

 

 

Київ залишається серед лідерів з діагностування нових випадків ВІЛ-інфекції. За оціночними даними у столиці проживає 19 837 людей з ВІЛ, на диспансерному обліку перебуває 13 283 особи. Місто є учасником міжнародної програми Fast-Track Cities і в столиці створено всі умови для швидкого та точного визначення ВІЛ-статусу всіх бажаючих та для отримання зручного безкоштовного лікування. У кожному медичному закладі столиці є можливість пройти швидке та якісне тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів.

 

«Все ще недостатнє знання про важливість тестування на ВІЛ – залишається основним бар’єром для охоплення допомогою всіх ВІЛ-позитивних киян. Кожен 4-ий мешканець столиці, який живе з ВІЛ, не знає свій статус та, відповідно, не отримує медичної допомоги. Ми продовжуємо акцентувати увагу на тому, що знати свій ВІЛ-статус – це свідоме ставлення до власного здоров’я та здоров’я близьких», – коментує Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА.

 


Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук доповнює: «Знання свого статусу – це про повагу до свого життя та до свого партнера. Важливо пам’ятати, що діагноз ВІЛ сьогодні — це не вирок, це інструкція, як жити далі. Бо існує лікування, і людина з ВІЛ може прожити довге та щасливе життя. Ми закликаємо всіх українців пройти тест на ВІЛ та поділитися досвідом тестування, щоб зробити цю процедуру нормальним явищем».

Під час акції, учасники наголосили  на важливості та доступності тестування у будь-який зручний спосіб. Оновлений перелік усіх пунктів тестування в країні доступний в мобільному додатку HIV-Test.

 

Згідно даних Центру громадського здоров’я МОЗ, у структурі шляхів передачі ВІЛ переважає гетеросексуальний контакт — зареєстровано у 72,2% нових випадків ВІЛ-інфекції у 2018 році.  У 2018 році загалом на ВІЛ обстежено 2 415 202 громадян України, що складало 5,7% від середньорічної чисельності населення. За останні три роки збільшилась у 2,8 рази кількість осіб, обстежених на ВІЛ у медичних закладах за допомогою експрес-тестів на ВІЛ. Експрес-тестування на ВІЛ є безкоштовним і займає 15 хвилин. Найближчий до вас пункт тестування ви можете знайти у мобільному додатку HIV test.

 

Контакти для ЗМІ:

Анастасія Бондарчук 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua

Дарія Коваленко 0954196798, d.kovalenko@prhouse.com.ua

 

Про БО «100% Життя»:

БО «100% Життя» (раніше Мережа ЛЖВ) — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої  – боротьба за Життя. Мережа працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України .

Детальніше на сайті:  http://network.org.ua/ або на сторінці Фейсбук https://www.facebook.com/All.Ukrainian.Network.of.PLWH

 

 

  • 3627
  • 1
Поділитись