До всіх новин

Українські релігійні лідери приєдналися до Глобального Партнерства по усуненню всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ

Релігійні спільноти України приєдналися до Глобального Партнерства по усуненню всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, що організований БО “100% Життя” в партнерстві із ГО «Елеос-Україна».

Про це було повідомлено на презентації, яка відбулася 16.12.2020 р. у  Київської православної богословської академії.

 

  • Протоієрей Сергій Дмитрієв, голова правління Мережі “Елеос-Україна”,  в.о. голови синодального управління медичного капеланства ПЦУ, член національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД: “Це дуже важливий шаг, як для релігійної спільноти, так й для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні, та щоденно стикаються із стигмою та дискрімінацію. Ми закликаємо всі релігійні спільноти приєднуватися до цього партнерства та боротися з такими явищами разом”. 
  • Валерія Рачинська, експертка БО “100% Життя” (Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД): “Соціологічні дослідження показують, що роль церкви та релігійних організацій серед населення України дуже вагома. Багато років люди, які живуть з ВІЛ, мали протистояння із релігійними діячами. Але нарешті ця ділемма вирішена та ми вітаємо це значуще партнерство та сподіваємося на довгу та безумовно плідну співпрацю”. 

Що таке Глобальне Партнерство? 

За пропозицією, висловленою під час 41-ї зустрічі Координаційної Ради Програми ЮНЕЙДС в Женеві у грудні 2017 року, НУО Делегація Координаційної Рада Програми ЮНЕЙДС разом із GNP+  (Глобальна Мережа людей, які живуть з ВІЛ) , UN Women, UNDP, та Секретаріатом ЮНЕЙДС об’єдналися, щоб сформувати Глобальне Партнерство для дій з ліквідації всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ. Метою цього партнерства є прискорення глобальних дій, щодо усунення стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, що проявляється у запобіганні, профілактики, тестуванні та лікуванні.

Партнерство розпочало кампанію для досягнення нульової стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ. Роблячи це, використовуються спільні повноваження урядів, громадянського суспільства та ООН, співпрацюючи над спільним планом дій та стратегією, використовуючи унікальні навички кожного регіону, задля того щоб стигматизація та дискримінація щодо ВІЛ залишились в минулому.

Україна, за підтримкою офісу ЮНЕЙДС в Україні, планує підписати документ про приєднання до Глобального Партнерства по усуненню всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ. Україна вступає до Глобального Партнерства у складі релігійних спільнот України.  

Зобов’язання України в Глобальному Партнерстві. Мета релігійних лідерів підтримувати протидію ВІЛ та повною мірою брати участь у діях Глобального Партнерства в рамках стратегічного плану у сфері громадського здоров’я та протидії ВІЛ інфекції СНІДу на 2020-2030 роки, який був прийнятий ВРЦіРО за допомогою і супроводу офісу ЮНЕЙДС в Україні. 

Це включає тісну співпрацю з релігійними лідерами різних конфесій в Україні, а також з іншими країнами, об’єднаними подібними цінностями, з метою усунення всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, а саме: 

  • підтримку та реалізацію існуючих прав людини та юридичних зобов’язань, що підтримують належний рівень життя ЛЖВ;
  • виступати за скасування існуючих норм та законів, які по своїй природі є дискримінативними по відношенню до ЛЖВ;
  • проведення інформативних заходів поміж релігійних громад щодо існування ВІЛ/СНІД;
  • проведення профілактичних заходів поміж релігійних громад щодо ВІЛ/СНІД;
  • залучення релігійних громад до тестування на ВІЛ/СНІД;
  • залучення релігійних громад до лікування від ВІЛ/СНІД.
  • 1277
  • 0
Поділитись