До всіх новин

Українські релігійні лідери боротимуться із стигмою та дискримінацією в сфері ВІЛ

Запрошуємо ЗМІ на презентацію книги “ВІЛ: віра, толерантність, надія” та офіційне підписання Заяви про доєднання України до Глобального Партнерства для дій з ліквідації всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, що організований БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ” у партнерстві із ГО «Елеос-Україна».

Книга “ВІЛ: віра, толерантність, надія” створена низкою авторів та упорядників, які представляють релігійні організації та організації спільнот уразливих до ВІЛ за участі медичних фахівців і психологів. Дана книга буде корисною для тих, хто активно працює в сфері соціального служіння та допомоги вразливим групам населення. 

До слова запрошені:

  • Протоієрей Олександр Трофимлюк – доктор богословських наук, професор, академік, ректор Київської православної богословської академії 
  • Протоієрей Віталій Клос – проректор з наукової роботи КПБА
  • Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря
  • Архієрей ПЦУ, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій Горобцов – Голова Синодального Управління Соціального служіння ПЦУ
  • Протоієрей Сергій Дмитрієв – Голова  Виконавчий Секретар Комісії з роботи соціального служіння ВРЦіРО,
  • Священник Нагірняк Андрій – заступник Голови Відділу соціального служіння УГКЦ
  • Пастор Сергій Убогов – президент ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України»
  • Христина Рівера – фахівчиня з комунікації БО “100 відсотків життя”
  • Валерія Рачинська – БО “100 життя”

та інші.

Під час заходу кожен учасник матиме можливість підготувати запитання та задати їх спікерам наживо чи в прямому ефірі.

Захід відбудеться 16.12.2020 року з 12:00 до 14:00 у Актовій залі Київської православної богословської академії за адресою: м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 6.

З метою дотримання рекомендацій МОЗ України у зв’язку з поширенням COVID-19 до заходу можна долучитися за допомогою Zoom за наступним посиланням: 

Подключиться к конференции Zoom
https://zoom.us/j/93207978976?pwd=NnBkUTNNZW41VE9Bai9rOGozcTBrQT09

Идентификатор конференции: 932 0797 8976
Код доступа: 423300

При виникненні запитань, уточнень чи пропозицій – прошу писати на електронну адресу eleos.ukraine@gmail.com  чи на sheret.v@gmail.com або телефонувати за номером 099 055 41 03, 0978160596.

 

Що таке Глобальне Партнерство? 

За пропозицією, висловленою під час 41-ї зустрічі Координаційної Ради Програми ЮНЕЙДС в Женеві у грудні 2017 року, НУО Делегація Координаційної Рада Програми ЮНЕЙДС разом із GNP+  (Глобальна Мережа людей, які живуть з ВІЛ) , UN Women, UNDP, та Секретаріатом ЮНЕЙДС об’єдналися, щоб сформувати Глобальне Партнерство для дій з ліквідації всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ. Метою цього партнерства є прискорення глобальних дій, щодо усунення стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, що проявляється у запобіганні, профілактики, тестуванні та лікуванні.

Партнерство розпочало кампанію для досягнення нульової стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ. Роблячи це, використовуються спільні повноваження урядів, громадянського суспільства та ООН, співпрацюючи над спільним планом дій та стратегією, використовуючи унікальні навички кожного регіону, задля того щоб стигматизація та дискримінація щодо ВІЛ залишились в минулому.

Україна, за підтримкою офісу ЮНЕЙДС в Україні, планує підписати документ про приєднання до Глобального Партнерства по усуненню всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ. Україна вступає до Глобального Партнерства у складі релігійних спільнот України.  

Зобов’язання України в Глобальному Партнерстві. Мета релігійних лідерів підтримувати протидію ВІЛ та повною мірою брати участь у діях Глобального Партнерства в рамках стратегічного плану у сфері громадського здоров’я та протидії ВІЛ інфекції СНІДу на 2020-2030 роки, який був прийнятий ВРЦіРО за допомогою і супроводу офісу ЮНЕЙДС в Україні. 

Це включає тісну співпрацю з релігійними лідерами різних конфесій в Україні, а також з іншими країнами, об’єднаними подібними цінностями, з метою усунення всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, а саме: 

  • підтримку та реалізацію існуючих прав людини та юридичних зобов’язань, що підтримують належний рівень життя ЛЖВ;
  • виступати за скасування існуючих норм та законів, які по своїй природі є дискримінативними по відношенню до ЛЖВ;
  • проведення інформативних заходів поміж релігійних громад щодо існування ВІЛ/СНІД;
  • проведення профілактичних заходів поміж релігійних громад щодо ВІЛ/СНІД;
  • залучення релігійних громад до тестування на ВІЛ/СНІД;
  • залучення релігійних громад до лікування від ВІЛ/СНІД. 
  • 1429
  • 0
Поділитись