До всіх новин

УГСПЛ захистив права пацієнтів на нерозголошення статусу

Юристи УГСПЛ під час реалізації проекту з БО «100% Життя» запобігли публічному розголошенню статусів 400 ВІЛ-інфікованих пацієнтів Луганського СНІД-центру.

В рамках одного з кримінальних проваджень слідчі прокуратури почали вимагати через суд, аби співробітники Луганського обласного СНІД-Центру в Сєверодонецьку передали їм журнал звернень зі списками людей, інфікованих ВІЛ. За словами головної лікарки, наявність списків в руках поліцейських може призвести до публічного розкриття ВІЛ-статусу.

Завдяки вчасному повідомленню про це БО «100% Життя», юристи УГСПЛ ініціювали стратегічний кейс щодо захисту інтересів пацієнтів Луганського обласного СНІД-Центру. Спочатку юристи спробували оскаржити ухвалу щодо надання списків в апеляції, але їм це не вдалося, оскільки за законом ухвала слідчого судді не підлягає оскарженню. Тоді була подана заява до суду про роз’яснення судового рішення. В ній попросили роз’яснити, які саме дані потрібно надати для цього розслідування, і чи дійсно для ефективного розслідування кримінальної справи потрібні саме списки ВІЛ-інфікованих людей, які звернулися до Луганського обласного СНІД-Центру. Правозахисники наполягали, що інформація про людей, які мають ВІЛ, не потрібна в рамках кримінального провадження, і є конфіденційної, а її розголошення порушує права пацієнтів.

Суд розглянув цю заяву і погодився з доводами юристів, що медична таємниця, яка охороняється законом, має бути збережена. Завдяки кваліфікованому юридичному супроводу цієї справи медична таємниця пацієнтів Луганського обласного СНІД-Центру була збережена і відповідні списки ВІЛ-інфікованих людей не були передані прокуратурі.

Безкоштовна юридична допомога у цій справі була надана юристами УГСПЛ в рамках проекту «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «100% Життя» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

  • 2275
  • 1
Поділитись