До всіх новин

Тест на ВІЛ можна зробити в мобільному додатку #HIVtest

1 грудня 2017 року в Києві презентували мобільний додаток, що тестує на ВІЛ. В цей день відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цьому році він присвячений темі «Право на здоров’я». Обізнаність щодо стану свого здоров’я, щодо свого статусу – це право на повноцінне життя, це шанс зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в країні.

Головне повідомлення, яке активісти намагаються цього року донести до  українців – «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього».

«Ми спеціально розробили додаток HIV-test, адже сьогодні одна з головних проблем, що кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій діагноз. Мета додатку HIV-test — вивести людину з онлайну в офлайн і спонукати пройти тест на ВІЛ в реальному житті, — каже Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ. — Тепер кожен може завантажити додаток у свій мобільний, та у зручний та анонімний спосіб оцінити ризик інфікування та знайти найближчий пункт тестування».

2017 рік став першим за всю історію України, коли кожен українець з ВІЛ мав доступ до лікування. Це стало можливим завдяки фінансуванню з держбюджету та донорської підтримки. Нагадаємо, що лікування ВІЛ в Україні безкоштовне.

«Зараз на лікуванні в Україні перебуває 79 949 осіб. Однак за даними ЮНЕЙДС більш ніж 100 тисяч ВІЛ-інфікованих українців ще не знають про свій діагноз. Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний, — говорить Заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, — Сумна статистика підтверджує, що серед померлих 80% були молодими — 25-49 років. Вчасне тестування може виправити цю ситуацію».

Найчастіше ВІЛ передається статевим шляхом – 63,8% та через вживання ін’єкційних наркотиків —21,5%. Вчасне діагностування хвороби та старт лікування — це запорука збереження здоров’я та життя.

«Епідемія СНІДу залишається глобальною  проблемою  для суспільного здоров’я.  Згідно  останньої доповіді  ЮНІСЕФ, у світі щогодини 18 дітей інфікуються на ВІЛ. В Україні  кожного року реєструється  15 000  нових  випадків інфікування, — говорить Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. — Щоденно в Україні  двоє  молодих  людей стикаються з  ВІЛ-інфекцією. У 60% випадків, люди дізнаються про  діагноз занадто  пізно. Інноваційні технології  повинні впроваджуватися для  прискорення прогресу у запобіганні поширення ВІЛ-інфекції  серед  дітей та молоді, а також  забезпечення адекватного  лікування для тих, хто живе з ВІЛ»

Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук: «Найбільш ефективний шлях подолати епідемію ВІЛ/СНІДу — залучити максимальну кількість людей до тестування на ВІЛ. Але ж доки немає доступу до лікування, сам акт тестування втрачає сенс. З цього року, коли антиретровірусна терапія закуповується і за приватні кошти, ми нарешті можемо активно промотувати тестування на ВІЛ. Кожен, хто потребуватиме лікування, зможе його отримати безкоштовно. Ми хочемо, щоб кожна людина знала свій статус та була впевнена, що в разі позитивного результату в неї є надія на гідне життя».

Онлайн-тест можна пройти на сайті HIVtest.com.ua або за допомогою мобільного додатку HIV test, який виявить ризики інфікування й порадить пройти реальне тестування на ВІЛ у разі необхідності.

Тест було презентовано у рамках національної медійної кампанії  “ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього”, яка стартувала у листопаді 2017 року.  Кампанія триватиме до 31 грудня й передбачає відеолекції та флешмоби для молоді за участю відомих осіб, просування в інтернеті та соціальних мережах, а також можливість пройти безкоштовний анонімний тест у пересувних авто-лабораторіях у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Запоріжжі.

 

 

  • 3010
  • 0
Поділитись