До всіх новин

Професійне зростання регіональних команд проекту RESPECT

 

12-14 квітня 2016 відбувалась супервізія роботи соціальних працівників та психологів, що впроваджують проект RESPECT.

Робота соціальних працівників/педагогів та психологів відносяться до категорії «помічних» професій. Фахівці витрачають щодня багато душевних сил на емпатію. Це робить їх вразливими, спустошує, і значною мірою пояснює, чому вони частіше піддаються різним захворюванням, нервовому виснаженню та депресіям. Людям «помічних» професії доводиться годинами занурюватися в проблеми інших людей. Важливо вміти піклуватися й про себе. Якщо фахівець має можливість пережити почуття турботи на собі, він краще підготовлений до того, щоб піклуватися і підтримувати іншу людину в процесі її психологічного розвитку.

“Найчастіше клієнти потребують підтримки, а не рішучих дій по відношенню до них. Соціальний працівник має вміти надавати таку підтримку, розуміти ії значення, а не «тиснути» на людину в найкращих інтересах клієнта організації. Однак, разом з тим, фахівець має знати де він сам може отримати підтримку та допомогу”,– Олена Соловйова, супервізор, психолог, тренер в соціальній та психологічних сферах.

В рамках проекту RESPECT соціальні працівники та психологи часто стають першими особами,  які підтримують людину, якій щойно повідомили про її ВІЛ-статус. Від спроможності фахівця надавати підтримку залежить ефективність його роботи, і ключові рішення, які приймає людина щодо лікування.

Під час супервізії розглядаються складні випадки з практики супроводу нововиявлених ЛЖВ від моменту тестування до постановки на облік. Фахівці мали можливість отримати емоційну підтримку та практичні рекомендації щодо вирішення конкретних ситуацій, що розглядалися.

«Фахівець – приклад для наслідування для самих клієнтів організації. Кожен соціальний працівник, кожен психолог, повинен знати свої власні обмеження та ресурси, що допоможе бути ефективним спеціалістом. І разом з тим, вкрай важливо знати свої власні особисті чи професійні джерела, що підтримують та надихають!» – Виноградова Олександра, координатор тренінгової діяльності проекту RESPECT.

Обмін досвідом надзвичайно збагатив всіх учасників, а інтерактивні вправи та арт-терапія допомогли відкрити джерела натхнення та підтримки для самих фахівців.

Проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД » і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

 

  • 1625
  • 0
Поділитись