До всіх новин

Правління ЮНЕЙДС приймає нову глобальну стратегію боротьби зі СНІДом, яка відкриває шлях до подолання СНІДу до 2030 року

Нова Глобальна стратегія боротьби зі СНІДом 2021–2026 рр. «Покласти край нерівності, покінчити зі СНІДом» – це сміливий підхід, який використовує погляд з точки зору нерівності, щоб заповнити прогалини,  перешкоджаючі прогресу у подоланні СНІД.

ЖЕНЕВА, 25 березня 2021 р. — Координаційна рада Програми ЮНЕЙДС (КРП) прийняла консенсусом нову Глобальну стратегію боротьби зі СНІДом 2021–2026 рр., Щоб забезпечити кожну країну та кожну громаду на шляху до подолання СНІДу як загрози здоров’ю населення до 2030 р. Стратегія була прийнята КРП під час спеціальної сесії під головуванням міністра охорони здоров’я Намібії, що відбулася 24 та 25 березня 2021 року.

Глобальна стратегія по СНІДу 2021-2026 End Inequalities. End AIDS (Кінець нерівності, Кінець СНІДу), використовує погляд з точки зору нерівності, щоб уникнути прогалин, які перешкоджають прогресу в подоланні СНІДу, та встановлює нові сміливі цілі і політики, які мають бути досягнуті до 2025 року. Секретаріат ЮНЕЙДС та його 11 коспонсорів працювали над розробкою нової стратегії на основі інформації, отриманої від більш ніж 10 000 зацікавлених сторін із 160 країн.

“Цього року виповнюється 40 років з моменту повідомлення про перші випадки захворювання на СНІД та 25 років з моменту створення ЮНЕЙДС. Ми перебуваємо у критичний момент наших історичних зусиль, спрямованих на припинення СНІДу, — сказав Вінні Б’яніма, виконавчий директор UNAIDS. — Як і ВІЛ до цього, COVID-19 показав, що нерівність вбиває. COVID-19 розширив існуючу нерівність, яка блокує прогрес у припиненні СНІДу. Ось чому я пишаюся тим, що наша нова стратегія покладає боротьбу з нерівністю в свою основу. Ми повинні використати цей момент, щоб забезпечити рівність  здоров’я для всіх, щоб перемогти COVID-19 та подолати СНІД”.

Стратегія ставить  у ​​центр людину та має на меті об’єднати всі країни, спільноти та партнерів, як у відповідь на ВІЛ-інфекцію, так і за її межами, щоб вжити пріоритетних заходів щодо трансформації результатів здоров’я та життя для людей, які живуть та постраждали від ВІЛ. Трьома стратегічними пріоритетами є:

(1) максимально забезпечити рівний та рівний доступ до комплексних послуг, спрямованих на ВІЛ;

(2) усунути правові та соціальні бар’єри для досягнення результатів ВІЛ;

(3) повністю забезпечити ресурсами та підтримувати відповіді на ВІЛ та інтегрувати їх у системи охорони здоров’я, соціального захисту та гуманітарних установ.

“Всесвітня організація охорони здоров’я із задоволенням підтримує глобальну стратегію боротьби зі СНІДом на наступні п’ять років з її амбіційним баченням припинення гендерної нерівності та реалізації прав людини, включаючи право на здоров’я, закликаючи всіх партнерів та зацікавлені сторони у відповіді на ВІЛ у кожній країні перетворити нерівні гендерні норми та покласти край стигмі та дискримінації, — сказав Тедрос Адханом Гебреєсус, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я та голова Комітету спонсорських організацій ЮНЕЙДС. — Щоб ця стратегія могла бути в повній мірі реалізована, ВООЗ буде продовжувати підтримувати всі країни в зміцненні систем охорони здоров’я та особливо первинної медико-санітарної допомоги на шляху до загального охоплення здоров’ям”.

Якщо цілі та зобов’язання у стратегії будуть досягнуті, кількість людей, які нещодавно інфікувалися ВІЛ, зменшиться з 1,7 мільйона в 2019 році до менш ніж 370 тис. до 2025 року, а кількість людей, що помирають від захворювань, пов’язаних зі СНІДом, зменшиться з 690 000 у 2019 до менш ніж 250 000 у 2025 році. Завданням ліквідації нових ВІЛ-інфекцій серед дітей буде зменшення кількості нових ВІЛ-інфекцій зі 150 000 у 2019 році до менш ніж 22 000 у 2025 році.

«Я вітаю спільні зусилля у глобальній боротьбі зі СНІДом. У цей критичний момент в зусиллях по припиненню розвитку СНІДу як глобальної загрози здоров’ю до 2030 року я закликаю всі країни підтримати цю стратегію для повернення глобальної відповіді на СНІД на правильний шлях», — сказав Калумбі Шангула, міністр охорони здоров’я Намібії та голова Координаційної ради Програми ЮНЕЙДС.

Профілактика ВІЛ для ключових та пріоритетних груп населення отримує безпрецедентну актуальність та основну увагу в стратегії, яка закликає країни використовувати весь потенціал засобів профілактики ВІЛ, особливо для дівчат-підлітків та молодих жінок в країнах Африки, що перебувають на південь від Сахари, секс-працівників, людей, які вживають ін’єкційні наркотики, чоловіків, які мають секс з чоловіками, трансгендери та люди, які перебувають у тюрмах.

«Глобальна мережа людей, які живуть з ВІЛ (GNP+), повністю підтримує Глобальну стратегію боротьби зі СНІДом на 2021–2026 роки. Рятувальна система стратегії для подолання нерівності є фундаментальною для припинення епідемії СНІДу та досягнення Цілей сталого розвитку», — сказала Олександра Волгіна, менеджер програми, GNP+.

Стратегія заснована на правах людини, гендерній рівності та гідності, вільній від стигми та дискримінації для всіх людей, які живуть та постраждали від ВІЛ, і є результатом широкого аналізу даних про ВІЛ та всебічного процесу консультацій із країнами, громадами та партнерами.

Для досягнення цілей і завдань нової стратегії потрібно буде щорічно інвестувати  у країни з низьким та середнім рівнем доходу до 2025 р. до 29 млрд. долл. США. Загальні потреби в ресурсах для країн із низьким та середнім рівнем доходу становлять близько 13,7 млрд. доларів США. Ресурси донорів в основному потрібні країнам з низьким та нижчим за середній рівнем доходу, тоді як у країнах із середнім рівнем доходу, на які припадає 53% необхідних інвестицій, переважним джерелом фінансування є внутрішні ресурси.

Для отримання додаткової інформації: Покінчити з нерівностями. Кінець СНІДу. Глобальна стратегія ЮНЕЙДС щодо СНІДу 2021-2026

  • 1678
  • 0
Поділитись