До всіх новин

Пацієнтські організації вимагають прозорого конкурсу на посаду голови ЦГЗ

3 грудня 2020 року був проведений конкурс на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України. Але завдяки втручанню міністра Максима Степанова, цей конкурс на ключову посаду в структурі охорони здоров’я відбувся із кричущими порушеннями.

По-перше, конкурс пройшов непрозоро для громадськості – конкурсна комісія була сформована без участі профільних громадських або пацієнтських організацій. Натомість членами конкурсної комісії стали особи з «карманних» профспілок та НУО, яке не має жодного відношення до громадського здоров‘я.

По-друге, не була забезпечена участь спостерігачів від міжнародних організацій в сфері охорони здоров’я — ВООЗ, CDC, ПРООН, ЮНІСЕФ.

По-третє, ЗМІ теж не висвітлювали цей конкурс: його пересували чотири (!) рази та не попереджували про це офіційно.

В-четверте, МОЗ не оприлюднив протокол засідання – там мало бути зазначено поіменне голосування за конкурсантів та їх конкурсні пропозиції, питання до конкурсантів та особливі думки членів комісії під час конкурсного відбору, які вплинули на прийняття рішення за результатами засідання. 

Такі грубі порушення призвели до того, що один із кандидатів, Родина Р.А., був допущений до конкурсу, незважаючи на те, що він пропустив термін подання заяви та невчасно завантажив щорічну декларації до НАЗК. Згодом саме він був оголошений переможцем. Це вже третя спроба Степанова поставити свою людину на ключову посаду в системі охорони здоров’я.

Ми, як найбільша пацієнтська організація, не визнаємо результату «подставного» конкурсу та вважаємо, що наявний виконуючий обов’язки голови ЦГЗ І.В. Кузін краще підходить до цієї посади — як краще підготовлений та маючий реальний досвід управління ЦГЗ протягом 2020 року.

Нагадуємо, Центр громадського здоров’я — це ключова установа в реагуванні та боротьбі з пандемією COVID-19, послуг з лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та програми замісної підтримувальної терапії, рутинній вакцинації від інших захворювань. Всі ці напрямки потребують донорської та міжнародної підтримки, яка може бути зупинена через непрозорість рішень та втрати суб’єктності ЦГЗ.  

  • 1956
  • 0
Поділитись