До всіх новин

Офіційна позиція Мережі щодо нового раунду заявок ГФ

 

Всеукраїнська мережа ЛЖВ жодного разу не підтримувала брудних технологій і «чорного» піару відстоюючи принципи, заради яких ми існуємо. Тому наша офіційна позиція є єдиним документом, на який можна посилатися, щоб ознайомитися з нашою точку зору з різних питань.

Ми переконані, що громадянське суспільство в Україні може бути сильним лише у тому випадку тоді, коли діє відкрито, чесно і зі зрозумілими мотивами.

У відповідь на звинувачення та інсинуації на адресу Мережі, про наміри залишити єдиного державного реципієнта Глобального фонду в гранті 2018-2020 років, БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» роз’яснює свою офіційну позицію щодо нового раунду заявок ГФ.

  1. Заявка в цілому і кожен пункт заявки окремо повинні бути підпорядковані одній меті – зупиненню епідемій ВІЛ/СНІДу і туберкульозу в Україні
  2. Уся заявка повинна містити чіткі критерії оцінки і бути сформована таким чином, щоб жодна з активностей, яка реалізовувалася, не припинила своє існування, після закінчення дії гранту.
  3. За жодних обставин не повинно бути одного державного реципієнта в рамках гранту 2018-2020 років, оскільки це питання безпеки реалізації всіх поточних і майбутніх проектів
  4. До кінця дії гранту 2018-2020 років, держава повинна повністю управляти процесом зупинки епідемій ВІЛ/СНІДу і туберкульозу в Україні та для цього показати здатність перейняти на себе управління всіма процесами з виконання діючих програм після закінчення гранту ГФ
  5. Ключові спільноти повинні отримати субгранти на власний розвиток і адвокаційну діяльність, для вирішення основних правових питань. І цих ресурсів має бути достатньо (не менше 1 млн. доларів для спільноти) для виконання поставлених завдань.
  6. Обсяги ресурсів кожної організації повинні бути збережені в тому ж обсязі після закінчення дії гранту ГФ та виділятися з держбюджету

Наша організація спільно з партнерами за один рік досягла державного фінансування для лікування 101 000 пацієнтів з ВІЛ, 73 000 пацієнтів з ТБ, 11 000 пацієнтів програм ЗПТ, 5 500 пацієнтів з гепатитом С.

Ми переконані, що за три роки нового гранту можна досягти ще більших успіхів у нашій країні для всіх ВІЛ-позитивних людей та всіх пацієнтів з ТБ, більш ніж 300 000 СІН, 1 млн. людей з гепатитом, 72 000 РКС, 150 000 МСМ.

Незалежно від того, скільки буде реципієнтів, саме такі очікуванні результати повинні стати критеріями успіху заявки і саме за ними повинен оцінюватися проект щорічно, а не наприкінці 2020 року.

БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» готова до подальшого конструктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами, метою якого має стати напрацювання ефективної стратегії щодо зупинки епідемій ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, а також надання допомоги українцям з вірусними гепатитами та наркозалежністю.

Грант Глобального фонду повинен консолідувати і мобілізувати зусилля, спрямовані на зупинення епідемій ВІЛ/СНІДу і туберкульозу, а не роз’єднувати їх. Ті, хто хоче зруйнувати громадянський сектор – вже історія, і у таких технологій немає майбутнього!

 

  • 1632
  • 0
Поділитись