До всіх новин

Міжнародні донори задоволені прогресом України в боротьбі з ВІЛ

 

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко оголосив про те, що Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДу відновлює свою роботу. Павло Розенко у відповідь на запит Мережі ЛЖВ та партнерів підтвердив, що відтепер очолить Нацрада. Про це він повідомив під час зустрічі з оновленим складом Нацради в Кабміні.

Вперше за два роки ми бачимо такий якісний ривок в питаннях державного підходу до проблеми ВІЛ і туберкульозу в Україні. Це сигнал для світової громадськості, що український уряд підтверджує всі взяті на себе зобов’язання в рамках програм з ВІЛ та туберкульозу. Більш того, буде збільшено фінансування за цими програмами у 2017 році.

Міжнародні партнери глибоко вітали ці новини. Присутній на зустрічі Регіональний директор ЮНЕЙДС для країн Східної Європи і Центральної Азії Віней П. Салдана, подякував українському уряду за послідовну політику в питаннях подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Пан Салдана зазначив, що Україна як і раніше є лідером по подоланню ВІЛ у Східній Європі. ЮНЕЙДС готовий надавати підтримку ініціативам українського уряду в питаннях боротьби з епідемією. Віней П. Салдана окремо відзначив зусилля Мережі ЛЖВ в питаннях подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

У свою чергу Георгій Сакварелідзе, менеджер портфоліо Глобального Фонду в Україні, зазначив очевидний прогрес нашої країни в питаннях виконання зобов’язань щодо забезпечення 100% доступу до лікування пацієнтів з ВІЛ і туберкульозом. Глобальний Фонд готовий виділити Україні в 2017 році 6 млн дол на закупівлю ліків проти мультирезистентного туберкульозу. Пан Сакварелідзе підкреслив, що очевидні позитивні зміни можуть стати важливою передумовою для подальшого фінансування програм Глобального Фонду в Україні в 2018-2020 рр.

 

  • 1449
  • 0
Поділитись