До всіх новин

Завтра у Львові Мережа проведе акцію «Цвинтар для живих»

 

Завтра у Львові Мережа проведе акцію «Цвинтар для живих»

9 лютого о 9.00 біля головного входу у Львівську обласну державну адміністрацію (вул. Винниченка, 18) відбудеться соціальна акція «Цвинтар для живих»: Поховаєте обласну програму, поховаєте нас!

Для представників преси відбудеться прес-брифінг об 9:10, 9 лютого, біля головного входу у Львівську обласну державну адміністрацію (вул. Винниченка). У прес-брифінгу візьмуть участь представники Львівського відділення «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», громадські активісти та ВІЛ-позитивні громадяни України, які прийдуть цього дня вшанувати пам’ять всіх тих, чиї життя забрала епідемія:

 • Дмитро Тигач – керівник Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (Львів)
 • Сергій Миронюк – заступник керівника ЛОВ ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» (Львів)
 • Дмитрієв Сергій – радник з питань розширення доступу до лікування ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» (Київ)
 • Наталя Ковнір – фахівець відділу регіонального розвитку ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» (Київ)
 • Конончук Ольга – координатор тренінгової діяльності ЛОВ ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» (Львів)
 • Матвейко Жанна – соціальний працівник ЛОВ ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» (Львів)
 • Корнілов Костянтин – соціальний працівник ЛОВ ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» (Львів)

Протягом більш як двох років керівництво Львівської обласної державної адміністрації ігнорувало затвердження «Обласної цільової соціальної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у Львівській області на 2016-2018 рр.», після багаторазових зустрічей представників влади, Мережі та інших НУО не було враховано жодної пропозиції неурядового сектору, а найважливіше – повністю вилучений соціальний компонент з послуг догляду та підтримки ВІЛ-позитивних пацієнтів. Крім того, влада «забула» про реалізацію плану переходу послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки для ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей на фінансування за рахунок місцевих бюджетів і на сам кінець – не виконує Закон України щодо реалізації «Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки».

Львівське відділення Мережі запрошує представників влади, а саме: голову Львівської обласної державної адміністрації Синютку О.М., першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Замлинського Р. Т., заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Гримак І. Я., заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Підлісного Ю. Т. та директора Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Чечотку Б. Р. на перемовини.

У випадку, якщо влада проігнорує наше запрошення, ми зобов’язуємося:

 1. Проводити соціальні акції із залученням представників міжнародних організацій, консульств та посольств Європейських держав та клієнтів організації .
 2. Розпочати перемовини з представниками ГФ, USAID та Урядом України з метою з’ясування причин невиконання Закону України щодо реалізації «Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ».
 3. Звернутися до правоохоронних органів з метою отримання інформації щодо порушення Закону України.

Додаткова інформація:

Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (далі – ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ») працює над розширенням доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме до антиретровірусної терапії, яка дає можливість продовжити та покращити якість життя. Ми допомагаємо ЛЖВ, ВІЛ-позитивним вагітним та дітям, які народжені ВІЛ-позитивними матерями, а також співробітникам НУО. Наша організаціє є учасником Національної програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», яка здійснюється за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Команда нашої організації вважає, що ВІЛ-інфекція – це соціальна хвороба і незамінним компонентом в процесі подолання епідемії є соціальний супровід пацієнтів.

Статистика по Львівській області

Львівська область за захворюваністю на ВІЛ-інфекцію/СНІДу посідає 7 рангове місце в Україні (станом на 2015 р.).

Станом на сьогодні під медичним спостереженням в ЛОЦ СНІДу перебуває:

 • Дорослих– 2 993 з них 918 в стадії СНІДу;
 • Діти – 251;
 • Діти з підтвердженим діагнозом – 48;

На АРТ – 1268

 • Дорослі – 1122
 • Діти – 46

К-ть взятих на облік нових випадків:

 • 2015 р. – 454
 • 2014 р. – 490

З моменту виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в м. Львові, в 1989р., офіційно зареєстровано 2993 випадків ВІЛ-інфекції. За накопичувальними даними, з 1987 року (початок реєстрації ВІЛ-інфекції) станом на 01.01.2016 року 648 осіб, у тому числі 7 дітей, померли від захворювань, обумовлених СНІД.

Зокрема:

Протягом 2014 – 2015 року ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» на програмну діяльність з протидії епідемії ВІЛ-інфекції витратила 5 290 407,54 грн.

Загальна сума фінансування програм неурядового сектору з протидії ВІЛ-інфекції у Львівській області:

2015 р. – 1 623 872,18 грн.

2016 р. – 1 678 638,97 грн.

2017 р. – 891 124,48 грн.

Всього – 4 193 635,63 грн.

Контактна особа: Конончук Ольга, координатор тренінгової діяльності ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: +380973628961, olynza@gmail.com

 

 • 1515
 • 0
Поділитись