До всіх новин

В Україні розпочався 4-й Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ і вірусні гепатити

 

З 20 по 26 листопада одночасно на п’яти  континентах більш ніж в 40 країнах світу триває 4-й Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.  

 

Ініціатори тижня тестування, коаліція громадських організацій Coalition PLUS, яка бореться проти ВІЛ та вірусного гепатиту в усьому світі, відзначають, що покликання ініціативи об’єднати країни у боротьбі є епідеміями і стимулювати людей до тестування. Активісти, громадські організації та державні установи проводять додаткові профілактичні заходи, інформаційні освітні кампанії, розказують про інноваційні засоби профілактики, такі як самотестування та PrEP.  

 

За оціночними даними в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С.  Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус.     

БО “100% Життя” об’єднавши зусилля проєкту “Твій сімейний лікар” у партнерстві з HealthLink, найбільшим проєктом з тестування на ВІЛ, та Центром громадського здоров’я нагадують, що тест на ВІЛ — це просто, швидко і безоплатно. 

 

Вже майже два роки ми боремось з епідемією ВІЛ в умовах повномасштабної війни і бачимо, що внутрішня міграція та переміщення людей вплинули на географію потреб у послугах. Проте ключовий меседж лишається незмінним — знання свого статусу є передумовою для контролю стану власного здоров’я. Повномасштабна війна множить додаткові виклики і загрози, як для медичної системи так і для населення. Та попри те, що ми працюємо під тиском цих обставин, наші проєкти з тестування та профілактики ВІЛ працюють у повному об’ємі і ми розширюємо і посилюємо можливості, згідно потреб у різних регіонах”, — говорить Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”. 

На інтерактивній мапі проекту HealthLink, кожен може знайти зручний для себе пункт, та зробити тест  на ВІЛ.  

Спеціально до Міжнародного тижня тестування,  HealthLink відкриває замовлення оральних тестів на ВІЛ поштою. На сайті prozdorovia.in.ua кожен охочий може пройти онлайн-скринінг та визначити власні ризики інфікування на ВІЛ. Згідно результатів скринінгу, сайт запропонує користувачу найоптимальніший шлях до тестування: замовлення тесту до дому чи найближчий пункт тестування. 

 

В рамках Міжнародного тижня тестування «Твій сімейний лікар» об’єднав 36 лікарів і лікарок з різних куточків України, які стали амбасадорами проєкту. Протягом тижня вони будуть цілеспрямовано тестувати людей та поширювати знання про можливості тестування. Вони стануть амбасадорами й амбасадорками проєкту.  

Спеціально для залучення та навчання лікарського ком’юніті, до Міжнародного тижня тестування “Твій сімейний лікар” підготував  перелік корисних матеріалів, які допоможуть лікарям та лікаркам залучати пацієнтів до тестування. Спеціальні креативні постери для участі в онлайн-флешмобі можна завантажити тут. Постери допоможуть розказувати про власні активності у межах тижня тестування, використовуючи при цьому хештеги капманії #РазомНеСтрашно #ТестуйсяВІЛьно 

 

 

Нагадаємо, що в Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Скористатись опцією швидкого тестування можна також на базі громадських організацій.   

Найбільша пацієнтська організація БО “100% Життя” разом з Центром громадського здоров’я розробила карту пунктів тестування на гепатит лінк. У цих медичних закладах можна пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит. 

Вичерпну інформацію про ВІЛ та гепатити із можливістю пройти онлайн скринінг, тобто визначити ризики інфікування ВІЛ, доступна на сайті prozdorovia.in.ua 

 

—  

Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та гепатити започаткований  коаліцією громадських організацій Coalition PLUS, яка бореться проти ВІЛ та вірусного гепатиту в усьому світі. 

Coalition PLUS найбільша франкофонна Коаліція, яка працює близько в 50 країнах і об’єднує близько 100 організацій. Найбільша пацієнтська організація в Україні БО “100% Життя” доєдналась до Коаліції у 2020 році і стала провайдером Міжнародного тижня тестування в Україні.   

  • 549
  • 2
Поділитись