Мережа заявила про успіхи України на весь регіон Східної Європи та Центральної Азії
У Мінську триває Регіональна зустріч з розширення доступу до лікування якісними і недорогими АРВ і ТБ препаратами в країнах регіону Східної Європи та Центральної Азії (ВЕЦА). В рамках зустрічі, Мережа презентувала успіх України в питаннях поліпшення доступу до лікування ВІЛ, гепатиту та туберкульозу.
Голова Координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей, розповів про колосальний ривок України в цьому році в напрямку виділення додаткового фінансування державою на програми лікування. Це дає можливість просунутися до досягнення мети 100% лікування для ВІЛ+ українців, людей з туберкульозом, гепатитом і наркозалежністю. Дмитро Шерембей наголосив, що розширення доступу до лікування для кожного пацієнта – це ключовий обов’язок для будь-якої сучасної держави. «Якщо ми всі будемо слідувати філософії 100% лікування, то ми на практиці зможемо показати 100% життя для всіх людей з ВІЛ», – додав він.
У свою чергу Сергій Страшук, керівник відділу управління закупівлями і постачанням УЦКС підкреслив, що Україна досягла істотного прогресу в умовах обмежених ресурсів і складної економічної ситуації. Це все стало можливим завдяки наявності державного лідерства в особі Міністерства охорони здоров’я і Центру громадського здоров’я, надійної підтримки міжнародних партнерів і сильного пацієнтського спільноти.
Нагадаємо, в проект бюджету 2017 року на закупівлю ліків закладено рекордні 5,9 млрд грн. Збільшення державного фінансування також дозволить охопити лікуванням додаткові 34 тис ВІЛ-позитивних українців. У 2017 році сумарно АРВ-терапію зможуть отримати 101 тис пацієнтів. Проект бюджету-2017 уже пройшов перше читання у Верховній Раді України. Також вперше в історії України програма замісної терапії (ЗПТ) буде фінансуватися з держбюджету. На програми ЗПТ в 2016 перерозподілено 13 млн. грн, а в 2017 виділено 16,9 млн грн.