Мережа закликає МОЗ не відмовлятися від закупівель кращих ліків проти гепатиту С
Останнє рішення МОЗ про закупівлі ліків для боротьби з епідемією гепатиту C в Україні в 2016 році викликає абсолютну незгоду у фахівців Мережі. Ми вимагаємо у МОЗ переглянути перелік ліків і все-таки закупити інноваційний препарат.
Так, в закупівлі поточного року, МОЗ не включив найбільш ефективний та інноваційний засіб на основі речовин Софосбувір/Ледіпасвір (СОФ/ЛІД). Це при тому, що зусиллями Мережі та партнерських організацій ціна на даний препарат для України була знижена виробником до безпрецедентно низькою суми – 300 доларів США за флакон. Тобто повний курс лікування обійдеться в 900 дол. США. Подібною цифрою не може похвалитися жодна інша країна. Наприклад, аналогічний курс лікування в Штатах складе 81 000 долл. США, у Франції – 41 000 євро. Україна отримала можливість закупити один з найбільш ефективних засобів за рекордно низькою ціною, тобто забезпечити лікуванням в рази більшій кількість людей за кошти держбюджету.
Тоді чому ця комбінація не потрапила в номенклатуру 2016 року? Як не дивно, серед головних причин в МОЗ назвали високу ціну на препарат і відсутність реєстрації препаратів з таким діючою речовиною в Україні.
Наголошуємо, зараз в Україні зареєстровано засіб ХАРВОНІ на основі зазначеної вище комбінації речовин. Коштує він вдвічі дешевше, ніж включена в список комбінація СОФ/РБВ/ПЕГ, курс лікування якою обійдеться вдвічі дорожче – близько 2000 дол. США за новою ціною (2800 доларів США – за ціною 2015 року).
Більш того, в липні цього року МОЗ затвердило уніфікований клінічний протокол, в якому визнало комбінацію СОФ/ЛІД найефективнішим засобом для лікування різновиду гепатиту С в Україні. Такий же висновок міститься і в керівництві ВООЗ.