До всіх новин

Мережа презентувала свої досягнення в сфері патентних опозицій

 

29 вересня в рамках Шостого національного конгресу з біоетики Мережа спільно з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Національної академії правових наук України провела круглий стіл – Інтелектуальна власність і право на здоров’я: європейський вимір. Круглий стіл був присвячений перспективам реформування патентного права в Україні з метою розширення доступу до життєво необхідних лікарських засобів.

В рамках круглого столу з доповідями виступив експерт з правових питань, інтелектуальної власності і доступу до лікування Мережі Сергій Кондратюк та юрисконсульт з питань інтелектуальної власності Мережі Микита Трофименко.

В своїй доповіді на тему «Патентна реформа щодо лікарських засобів в Україні» Сергій Кондратюк охарактеризував основні проблеми, що існують в сфері забезпечення українських пацієнтів життєво необхідними лікарськими засобами. На думку експерта Мережі, патентна реформа стосовно лікарських засобів має бути невід’ємною частиною реформування системи охорони здоров’я в Україні, без якої неможливо досягнути 100%-го забезпечення людей, які живуть з ВІЛ/СНІД антиретровірусними лікарськими засобами. В рамках свого виступу доповідач детально охарактеризував основні напрями патентної реформи, такі як: вдосконалення механізму примусового ліцензування, патентних опозицій, видачі патентів, що стосуються лікарських засобів тощо.

Юрисконсульт з питань інтелектуальної власності Мережі Микита Трофименко в рамках доповіді «Патентні опозиції як засіб розширення доступу до лікування» представив успішний досвід Мережі в сфері подачі та подальшого супроводження патентних опозицій. Експерт Мережі розповів учасникам круглого столу про те, як Мережі завдяки патентним опозиціям вдалось протягом досить короткого проміжку часу домогтися розширення доступу до лікування ВІЛ та гепатиту С в Україні.  Аналізуючи досвід Мережі в даній сфері доповідач розповів учасникам круглого столу про важливі фактори, які необхідно враховувати при підготовці патентних опозицій для їх подальшого успіху.

Доповіді експертів Мережі викликали значний інтерес учасників круглого столу. Особливо учасників круглого столу цікавив успішний досвід Мережі в сфері патентних опозицій та адвокації патентної реформи в Україні.

За результатами круглого столу була підготовлена резолюція до Міністерства охорони здоров’я та Міністерства економічного розвитку і торгівлі із закликом прийняти запропоновані Мережею зміни в законодавство в сфері інтелектуальної власності, спрямовані на розширення доступу до життєво необхідних лікарських засобів.

 

  • 1520
  • 0
Поділитись