До всіх новин

Мережа ЛЖВ виступає за розширення доступу до життєво необхідних лікарських засобів

 

9 грудня Мережа ЛЖВ за експертної підтримки НДІ Інтелектуальної власності НАПрН України організувала круглий стіл на тему «Патентне право та доступ до лікування».

В круглому столі прийняли участь представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства охорони здоров’я, ПРООН, ЮНІСЕФ, вітчизняних фармацевтичних компаній, а також провідні експерти з питань патентного права і доступу до лікування. Фасилітаторами круглого столу були Сергій Кондратюк, експерт з правових питань, інтелектуальної власності та доступу до лікування Мережі ЛЖВ та Олена Орлюк, доктор юридичних наук, директор НДІ Інтелектуальної власності НАПрН України.

З вітальним словом до учасників круглого стола звернулись Богдан Падучак, заступник директора департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Оксана Кашинцева, керівник Центру гармонізації прав людини та інтелектуальної власності, а також фасилітатори круглого столу. Під час вступних промов було наголошено на важливість організації та проведення таких заходів, так як привернення уваги професійної громадськості до проблем гармонізації права інтелектуальної власності та прав людини є необхідним для розробки і прийняття змін до законодавства, які сприятимуть розширенню доступу до лікарських засобів в Україні.

Під час круглого столу було представлено дві презентації присвячені актуальним питанням патентного права і доступу до лікування:

  • Обмеження окремих ТРІПС-плюс положень в інтересах охорони громадського здоров’я – Юлія Івахненко керівник відділу фармацевтичного і медичного права юридичної фірми Юрімекс, Оксана Єфімчук, керівник відділу права інтелектуальної власності юридичної фірми Юрімекс;
  • Концепція впровадження в Україні механізму примусового ліцензування лікарських засобів – Іван Кожевніков, старший юрист адвокатської фірми «Паритет».

Під час круглого столу учасники мали можливість обговорити представлені презентації та прийняти участь в дискусії щодо можливостей оптимізації діючого патентного законодавства. Учасники круглого столу погодились, що діюче законодавство в сфері права інтелектуальної власності має прогалини, які обмежують доступ вітчизняних пацієнтів до лікарських засобів і які мають бути ліквідовані шляхом обмеження ТРІПС-плюс положень та впровадження ефективного механізму примусового ліцензування.

За результатами круглого столу буде підготовлена резолюція з пропозиціями по вдосконаленню діючого законодавства, направленими на розширення доступу до лікарських засобів в Україні.

 

  • 1647
  • 0
Поділитись