До всіх новин

Мережа домовилася про впровадження програми розвитку соціальних послуг в Кривому Розі

 

life_100

З 2013 року Мережа спільно з Міністерством соціальної політики України в рамках реалізації стратегії соціальної реформи розробляє регіональні програми розвитку соціальних послуг. Програми об’єднують діяльність з надання соціальних послуг усіх відповідних управлінь і структурних підрозділів регіону і базуються на специфічних потребах у послугах із забезпеченням максимально ефективного використання наявних місцевих ресурсів. Кривий Ріг став пілотним регіоном для реалізації соціальної реформи – в ході зустрічі з представниками місцевої влади та громади, були досягнуті фінальні домовленості про плани впровадження міської програми розвитку соціальних послуг починаючи з 2017 року.

«Місія і цілі Мережі ЛЖВ – це 100% життя. Це означає і 100% доступ до лікування, і 100% толерантність по відношенню до ВІЛ-позитивних людей, і 100% доступність і якість послуг, що надаються, – каже Денис Дмитрієв, координатор проекту з розробки та впровадження регіональних програм розвитку соцпослуг Мережі. – Люди, які живуть з ВІЛ є в усіх соціальних категоріях – від найбідніших до найбагатших. Наше завдання – побудувати таку модель соціальних послуг та соціального захисту в регіонах, яка була б максимально доступна для всіх категорій, в тому числі і людей з ВІЛ. Ми давно співпрацюємо з Міністерством соціальної політики України та з 2013 року почали проект по розробці регіональних програм розвитку послуг на обласному, міському і районному рівнях».

У Кривому Розі Мережа впроваджує проект з 2015 року. «Це регіон, де проект розвивається найуспішніше. В першу чергу, завдяки бажанню місцевої громади», – продовжує Денис Дмитрієв.

У минулому році Мережа провела спільний п’ятиденний семінар спільно з представниками департаментів міської адміністрації, відповідальних за діяльність соціальної сфери і розподіл ресурсів – соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, економіки, фінансів, керівництвом центру СНІДу, ЦСССМ і Криворізького міського відділення Мережі. Під час семінару було проведено аналіз соціальних послуг, що надаються населенню в Кривому Розі, виявлені основні проблеми та потреби у розвитку сфери соціальних послуг і розроблено підходи до їх вирішення.

«Ми не привезли з Києва рецепт. Ми його шукали тут, – каже Тарас Брижоватий, експерт з соціальної реформи Мережі та Міністерства соціальної політики України. – Є послідовність дій. Спочатку потрібно створити відкритий ринок соцпослуг, тобто жителі міста матимуть варіативність при виборі організації, що надає послугу. На рівні місцевої влади в Кривому Розі ми бачимо розуміння і проблематики, і необхідності таких інноваційних підходів, як, наприклад, незалежний моніторинг якості і доступності послуг».

На даний момент розроблений проект програми, який передбачає інвестиції на три роки. Перший рік – підготовчий, коли будуть сформовані місцеві команди з впровадження програми, незалежному моніторингу і група тренерів, які пройдуть навчання з підвищення якості послуг і адміністративним аспектам соціальної сфери. В результаті Кривий Ріг отримає незалежну інституціоналізовану систему, яка буде відповідати сучасним потребам суспільства і міжнародним стандартам. Перші соціальні групи, які відчують зміни – це сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, наприклад, переселенці і сім’ї учасників АТО. Частина коштів для реалізації програми буде залучено з місцевого бюджету, частина – від міжнародних донорів.

Детальніше https://www.youtube.com/watch?v=Ti-E25TtjCI&app=desktop

 

  • 2391
  • 0
Поділитись