До всіх новин

Люди, які живуть з ВІЛ, не повинні жити у постійному страху бути покараними за свою хворобу

 У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 9398 – Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за зараження інфекційними хворобами або інфікування їх збудниками.

Дуже добре, що народні депутати Олександра Устінова, Олександр Бакумов, Михайло Радуцький, Ольга Стефанишина і Максим Хлопук виступили із законодавчою ініціативою щодо впровадження кращих міжнародних стандартів щодо людей, які живуть з ВІЛ. Тепер зараження ВІЛ каратиметься як заподіяння будь-якої іншої тяжкої шкоди здоров’ю, що виключатиме маніпуляції з кримінальним законом щодо людей, які живуть з ВІЛ. Законопроєктом пропонується усунути криміналізацію ефемерного факту поставлення в небезпеку зараження ВІЛ коли інфікування не відбулося і не було бажання настання таких наслідків. 

Також передбачене вдосконалення норми про захист інформації щодо проведення медичного огляду чи обстеження на інфікування ВІЛ, захворювання на СНІД або їх результатів та про відповідальність за неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило інфікування ВІЛ.

Слід підкреслити, що  законопроєкт спрямований не лише на захист прав і законних інтересів людей, які живуть з ВІЛ, а й сприятиме їх прихильності до лікування без страху бути покараним, що позитивно впливатиме на стримування епідемії ВІЛ в Україні. Все це є надзвичайно важливим, особливо в умовах підвищеного ризику розповсюдження ВІЛ внаслідок повномасштабної агресії рф проти України.

Віримо, що народні обранці підтримають цю ініціативу! Як наслідок – вдячними будуть не лише люди, які живуть ВІЛ, а й українське суспільство в цілому, бо міжнародний досвід переконливо свідчить про позитивний вплив такої лібералізації кримінального закону на стримування епідемії ВІЛ.

  • 925
  • 0
Поділитись