Люди, які перемогли туберкульоз, об’єдналися для боротьби з епідемією в Україні
На жаль, в Україні склалася непроста ситуація внаслідок поширення епідемії туберкульозу. Це справжній виклик, що потребує негайної відповіді та мобілізації зусиль як держави, так й неурядових організацій.
Саме для того, щоб об’єднати зусилля та налагодити плідну співпрацю держави з громадським сектором, Благодійна Організація “TB People Ukraine” влаштовує Першу національну конференцію «Мобілізація зусиль спільноти у боротьбі з туберкульозом в Україні».
Ольга Клименко, голова правління БО «TBpeopleUkraine» пояснює, чому саме зараз ця конференція на часі: «Ми, як пацієнти, очікуємо, що жодні рішення щодо туберкульозних програм та їх впровадження в Україні не будуть прийматися без нашої участі. Ніхто — ані лікарі, ані чиновники від охорони здоров’я – не розуміють до кінця, з чим приходиться стикатися хворим на туберкульоз. И зараз ми бачимо, як держава прислуховується до наших порад та активно рухається нам назустріч. Мобілізація ТБ спільноти в Україні — один з важливих кроків на шляху до Плану переходу — коли фінансування боротьби з соціально небезпечними захворюваннями перейде повністю від міжнародних донорів до держави».
Учасники та спікери національної конференції:
- Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України
- Олексій Кириченко, Парламентська платформа боротьби з туберкульозом
- Віктор Ляшко, ЦГЗ МОЗ України
- Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради БО «100% ЖИТТЯ»
- Наталія Заїка, РАТН
- Роман Гайлевич, Директор UNAIDS в Україні
- Андрій Клепіков, МБФ «Альянс громадського здоров’я»
- Ольга Клименко, голова правління БО «TBpeopleUkraine»
- Члени ТБ спільноти — понад 40 осіб
Довідково:
- В 2017-му році в Україні було зафіксовано 27 121 випадків туберкульозу, що складає 63,9 хворих на 100 тис населення.
- Лідерами є Одеська (107,8 хворих на туберкульоз на 100 тис населення) Херсонська (73,0) та Кіровоградська (70,3) області.
- Незважаючи на високий рівень витрат на лікування туберкульозу (середня вартість дня госпіталізації становить 32 долари США, і лише 10% цієї суми спрямована на діагностику та лікування хвороби) в Україні один з найнижчих показників успішності лікування в регіоні Східної Європи та Центральної Азії. 71% серед нових випадків та 34% серед хворих на лікарсько-стійкий туберкульоз.
- 75 % осіб, які захворіли на туберкульоз – працездатні люди за віком від 18 до 54 років, на вікову групу 25-44 роки припадає 50,1 % хворих.
Дані з Аналітично-статистичного довіднику «Туберкульоз в Україні» за 2017 р. ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України»
Контакти для преси:
Інесса Протащик 067 695 06 91
inessa.protaschick@lightofhope.com.ua