До всіх новин

Компанія Еббві відмовилась від застосування патентів на лопінавір/ритонавір

20 березня 2020 року компанія Еббві, яка є власником патентів на лікарський засіб лопінавір/ритонавір (брендова назва “Алувія” або “Калетра”), офіційно оголосила про відмову від застосування вищезгаданих патентів у всьому світі. Зазначена інформація вже доступна на офіційному сайті Патентного пулу лікарських засобів. Таке рішення компанія обгрунтовує виникненням та стрімким поширенням пандемії COVID-19. У зв’язку з чим патентовласником було прийнято рішення надати можливість вільно виробляти генеричні ліки у будь-якій кількості, у будь-якому куточку світу та для застосування у будь-яких терапевтичних цілях.

“Це справжній прорив як для регіону ВЕЦА, так і для всього світу, — підкреслив директор з політики та адвокації БО “100% Життя” Сергій Дмитрієв. — Сподіваюся, що в цьому рішенні є чимала частина боротьби пацієнтських організацій, і впевнений, що фармкампаніі будуть частіше йти назустріч пацієнтам в такі непрості часи”

Незважаючи на те, що лопінавір/ритонавір є одним із найбільш популярних антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ, останні місяці він застосовувався тестово в країнах, що зазнали спалаху коронавірусної інфекції також в якості засобу для боротьби з COVID-19. Деякі країни, зокрема Італія, вже навіть включили даний засіб до національних протоколів з лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією COVID-19. A Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про запуск масштабних клінічних досліджень задля пошуку ефективного лікарського засобу для лікування коронавірусу, в яке включила даний препарат як один із потенційних засобів для боротьби з пандемією.

Таким чином, з 20 березня компанія Еббві більше не буде переслідувати факти виробництва, імпорту, експорту та продажу препарату іншими виробниками на території країн, де діють її патенти, завдяки чому Україна відтепер може здійснювати закупівлі генеричних версій лопінарвіу/ритонавіру. Що важливо – дані закупівлі можуть здійснюватися не лише для потреб лікування COVID-19, а й для лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів.

  • 5376
  • 2
Поділитись