До всіх новин

Кабмін затвердив законопроект, що вплине на доступність ліків

 

Кабінет Міністрів України затвердив законопроект зі зміни регулювання винаходів і корисних моделей, які спрямовані на поліпшення практики патентування ліків. Мета — зниження вартості препаратів.

Про внесення законопроекту на розгляд ВР повідомив під час засідання уряду 25 січня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Законопроект вносить зміни в регулювання прав на винаходи і корисні моделі. Зокрема, він передбачає важливі для охорони здоров’я положення щодо обмеження патентного троллінгу щодо лікарських засобів. Тобто видачі вторинних, “вічнозелених” патентів. Закон, у разі прийняття, зменшить кількість не інноваційних за своєю суттю патентів на ліки, що призведе до зниження цін.

Незаслужені патентні монополії на ліки в світі і в Україні створюють можливість для продажу ліків за завищеними цінами, що суттєво обмежує доступ пацієнтів до життєво важливих препаратів, зокрема, для лікування онкології, ВІЛ і гепатиту С. Держава і пацієнти змушені переплачувати сотні мільйонів гривень на незаслужено запатентованих ліках. Зміни, запропоновані в законопроекті, підвищать доступність лікарських засобів і поліпшать якість патентів, що видаються на ліки.

Мережа спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством охорони здоров’я, НДІ інтелектуальної власності НАПрН, БФ “Пацієнти України”, ВООЗ, ПРООН, брала активну участь в розробці цих положень в даному законопроекті.

“Якщо Верховна Рада прийме цей законопроект, то підвищиться конкуренція на препарати для лікування ВІЛ і гепатиту С, що призведе до зниження ціни, — підкреслив Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації Мережі. —Найголовніше, що ці життєво важливі препарати стануть більш доступні пацієнтам”.

Незабаром очікується реєстрація цього законопроекту у Верховній Раді.

 

 

  • 1559
  • 0
Поділитись