До всіх новин

Пацієнтські організації України передали нардепам “Пакети життя”

15 травня 2017 року пацієнтські організації України — Мережа ЛЖВ та Пацієнті України доставили Президенту України і народним депутатам іменні “Пакети життя”, в яких були предмети, що символізують життя для пацієнтів — вакцини, стетоскопи, дефібрилятори, крапельниці і знеболювальні засоби.

Пацієнтські організації закликали депутатів голосувати за законопроекти, що забезпечують реформу охорони здоров’я країни. Йдеться про урядові законопроекти №6327 — про державні фінансові гарантії, №6328 — додаткові гарантії для учасників війни, №6329 — зміни до Бюджетного кодексу, №6347 — зміни в закон “Про державні закупівлі”.

“Українців помирає більше, ніж народжується. Ми представляємо пацієнтів, для яких ці закони є квитком в майбутнє. Відсутність цього квитка стане для багатьох нерозв’язним завданням. У фінансовому сенсі, в практичному сенсі, навіть в технологічному сенсі українська медицина не має відповіді на питання, як їх врятувати. Кожен депутат, який отримав цю посилку, повинен відповісти на лист, що всередині — а саме проголосувати за закони, від яких залежить здоров’я і життя людей, — підкреслив глава Координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей. — Номери на кожній посилці для нас, як для пацієнтського руху, є квитком в життя. І якщо депутати підтримають це життя, народжуваність в Україні підвищиться, смертність знизиться, і ми будемо приходити в нормальні лікарні”.

“Безкоштовна медицина — це міф. Кожен пацієнт, потрапляючи в лікарню, змушений платити практично за все: починаючи від бахіл і закінчуючи неформальними платежами лікарям і медсестрам. Згідно з опитуваннями, кожен другий українець відкладає лікування через неможливість його оплатити, — каже Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ “Пацієнти України”.

Після прийняття цих законопроектів кожен пацієнт зможе самостійно вибирати як лікарню — державну, комунальну чи приватну — так і лікаря: адже буде втілений принцип “гроші йдуть за пацієнтом”, створюючи здорове конкурентне середовище між лікарняними закладами. Безкоштовними залишаться невідкладна допомога, звернення до сімейного лікаря, терапевта, педіатра, а також паліативна допомога для невиліковно хворих.

  • 1460
  • 0
Поділитись