До всіх новин

Групи рівних для допомоги медичним працівникам у роботі з пацієнтами та запобіганню професійного вигорання почали діяти у п’яти громадах Дніпропетровщини

Групи рівних (ГР) – формат, що передбачає регулярні зустрічі медичних працівників, на яких вони обмінюються досвідом та обговорюють складні клінічні випадки, спираючись на принципи доказової медицини. Такий формат зустрічей сприяє спільному навчанню та підвищенню професійного рівня через практичний досвід і взаємодію з колегами.

З серпня 2024 року в межах Грантової програми “Відновлення доступу населення до медичної допомоги” (Reconnecting People to Care), що реалізовується Проєктом USAID “Підтримка реформи охорони здоровʼя”, у Дніпропетровській області розпочали впровадження ГР у закладах охорони здоров’я первинної ланки п‘яти територіальних громад. У Синельниківському районі розпочали працювати групи рівних у центрах первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, які обслуговують населення громад: Іларіонівська селищна, Першотравенська міська, Синельниківська міська, у Нікопольському районі: Покровська міська та Томаківська селищна громади.

Загалом у рамках Програми було навчено 7 фасилітаторів із числа лікарів та медичних сестер/братів, 5 з яких вже розпочали свою роботу.

Переваги групи рівних для медичних працівників:

  • з 2023 року є офіційним форматом безперервного професійного розвитку (БПР) з нарахуванням балів;
  • орієнтовані на вирішення реальних проблем і практичні випадки: учасники обговорюють ситуації, з якими стикаються в повсякденній роботі;
  • сприяють обміну ідеями та досвідом між колегами завдяки методу “рівний-рівному”;
  • сприяють формуванню професійних спільнот через постійну комунікацію та співпрацю;
  • запобігають професійному вигоранню.

Користь для пацієнтів:

  • покращення якості надання медичної допомоги, оскільки медичні працівники в ГР опрацьовують дослідження нових підходів, методів та практик, удосконалюють свої знання через обмін досвідом;
  • розширений спектр можливостей обслуговування через покращення та здобуття нових навичок медичними працівниками.

Попри складну ситуацію у прифронтовому регіоні лікарі та медичні сестри/брати сімейної медицини у рамках груп рівних опрацьовують актуальні теми для допомоги пацієнтам. Так, медпрацівники працюють над порядком дій медичної сестри/брата у разі звернення людини, яка стала жертвою насильства; обговорюють помилки, які найчастіше зустрічаються при верифікації даних пацієнтів, їх вирішення та формування звернення до Національної служби здоров’я України; відпрацьовують навички з тактичної медицини разом із військовими медиками; працюють із професійним вигоранням; відпрацьовують алгоритм проведення тестування на ВІЛ та багато іншого.

Завдяки зусиллям проєкту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я в Україні” та Міністерства охорони здоров’я України, групи рівних офіційно затверджено як формат безперервного професійного розвитку (БПР) Постановою №1036 від 29.09.2023, що дає медпрацівникам можливість отримувати бали за участь у цих зустрічах. Наступним необхідним кроком, який передбачений Постановою, є прийняття положення Міністерства охорони здоров’я України про створення й функціонування груп рівних в закладах охорони здоров’я.

Впровадження груп рівних у Дніпропетровській області стало можливим завдяки участі у програмі з відновлення доступу населення до медичної допомоги для більш ніж чотирьох мільйонів українців дев’яти областей в рамках проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Підтримка реформи охорони здоров’я”. Партнер, який сприяє якісній реалізації даної програми на Дніпропетровщині, налагоджуючи співпрацю із медичними закладами, громадами та населенням регіону є благодійна організація “100% ЖИТТЯ”.

Групи рівних – це важливий крок на шляху до підтримки медичних працівників і підвищення якості медичної допомоги, що є критично важливим у сучасних умовах. Цей формат допоможе забезпечити сталість знань і ресурсів для медичної спільноти.

 

Довідка:  Проєкт USAID “Підтримка реформи охорони здоровʼя” спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоров’я України за фінансового сприяння уряду США. Його мета полягає у сприянні розбудови прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя шляхом підтримки медичної реформи на всіх рівнях та цифрової трансформації охорони здоров’я. Проєкт покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг, а також спрямований на стабілізацію й відновлення системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичних послуг.

  • 145
  • 0
Поділитись