До всіх новин

Глобальний Фонд вражений динамікою Києва в боротьбі з епідемією ВІЛ

 

the_global_fund

Міський голова Києва Віталій Кличко запевнив представників Глобального Фонду, пацієнтського сектора і ЮНЕЙДС, що українська столиця готова виконати всі умови для отримання Києвом додаткового фінансування програм лікування ВІЛ-інфекції та туберкульозу. Про це він повідомив вчора, під час зустрічі з делегацією Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

«З міського бюджету вже виділено рекордні 5 млн гривень і планується виділити ще 6,8 млн грн для поліпшення доступу людей, які живуть з ВІЛ до медичних послуг. Це дозволить наблизитися до цілей 90-90-90, які ми взяли на себе зобов’язання реалізувати, підписавши Паризьку декларацію в рамках міжнародної ініціативи Fast-Track Cities. Це означає, що 90% ВІЛ-позитивних киян знатимуть про свій статус, 90% з них будуть приймати антиретровірусну терапію і 90% з них будуть жити без ризику можливості передати інфекцію», – зазначив Віталій Кличко.

Марк Едінгтон, голова підрозділу з управління грантами Глобального Фонду підкреслив, що Київ досяг вражаючих результатів в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу та особливо відзначив факт, що українська столиця почала закупівлю замісної терапії за кошти місцевого бюджету. Окремо представник Глобального Фонду підкреслив ефективність спільної роботи громадського сектора та місцевої влади.

«Ми раді, що для Києва питання подолання епідемії ВІЛ – одне з головних стратегічних завдань на сьогодні, – говорить Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО« Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». – Виділення додаткового фінансування на програми лікування ВІЛ – показник послідовної політики і Київрада – це надійний партнер в питаннях зупинки епідемії. У людському вимірі, це означає, що знання ВІЛ статусу повинно перейти в рутинну практику, як наприклад, знання свого кров’яного тиску, що кожен киянин, у якого встановлено діагноз ВІЛ-інфекції зможе невідкладно розпочати лікування, зберегти здоров’я і вести повноцінне продуктивне життя»

У свою чергу Яцек Тишко, директор UNAIDS в Україні зазначив: «У Києва є всі шанси стати першим містом Східної Європи, яке досягне цілей UNAIDS 90-90-90. Впевнений, що за прикладом столиці підуть інші українські міста»

На завершення зустрічі, представник Глобального Фонду заявив про подальшу підтримку зусиль Києва в сфері боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції. Інформація про виділення фінансування буде оприлюднена в середині грудня цього року. При цьому, він також наголосив на необхідності створення стійкої програми протидії ВІЛ/СНІДу як в Києві так і в усій Україні.

 

  • 1563
  • 0
Поділитись