Доступне лікування гепатиту С у військовослужбовців
На базі Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» (НВМКЦ ГВКГ ) військовослужбовці можуть отримати сучасне лікування вірусного гепатиту С (ВГС). Противірусна терапія є безоплатною для хворих та доступна за підтримки Фонду Олени Пінчук.
Військовослужбовцям (з попередньо встановленим ВГС) для отримання лікування потрібно
1. Виконати лабораторне обстеження
Обов’язкові дослідження:
- Загальний аналіз крові
- Коагулограма або МНВ (INR)
- Біохімічний аналіз крові: АЛТ, АСТ, білірубін, креатинін
- HBsAg та antiHBcor (маркери гепатиту В)
- аntiHCV (маркер гепатиту С)
- Кількісна ПЛР крові на РНК ВГС
- Аналіз крові на антитіла до ВІЛ1/2
- УЗД органів черевної порожнини
- Рекомендовані (додаткові) дослідження:
- Генотипування ВГС
- Соноеластографія печінки або Фіброскан.
2. Отримати направлення на консультацію від командира вашої військової частини до лікаря-інфекціоніста НВМКЦ ГВКГ.
3. Прибути до НВМКЦ ГВКГ з направленням (в/ч), медичною книжкою та результатами лабораторних досліджень:
- у разі наявних обов’язкових досліджень (див. п.1) до відділення кишкової інфекції клініки інфекційних захворювань НВМКЦ ГВКГ
- за потреби виконання лабораторних досліджень до каб. 20-А клініки амбулаторної допомоги НВМКЦ ГВКГ (реєстратура, запис в електронну чергу до інфекціоніста)
4. У визначений день проконсультуватись з лікарем-інфекціоністом за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 18 та отримати препарати для лікування
5. Під час лікування вам допоможе віртуальний “HepCautoDoc”, який нагадає про необхідність прийому ліків та підкаже коли і які дослідження слід виконати під час лікування
За QR кодом можна перейти до віртуального помічника
6. Під час та після лікування тримати тісний онлайн-зв’язок з вашим лікарем інфекціоністом впродовж щонайменше 6-ти місяців для лабораторного контролю вірусологічної відповіді на застосоване лікування.
Уточнити додаткову інформацію можна з 10-00 по 16-00 за телефоном: (044) 521-8543
Для того щоб під час першого візиту можна було отримати необхідну консультацію, ліки та розпочати лікування, рекомендується підготувати і мати при собі результати досліджень — див. п.1.
Військовослужбовці можуть проходити вказані лабораторні дослідження у найближчому медичному закладі та у приватних медичних лабораторіях зони розташування військового підрозділу. Деталі слід уточнити у представника медичної служби військової частини.
Якщо військовослужбовець не має можливості пройти обстеження в найближчому медичному закладі або приватній медичній лабораторії, більшу частину аналізів можна виконати у НВМКЦ ГВКГ. У такому випадку необхідно буде запланувати кілька візитів для здачі зразків крові та отримання лікування.