До всіх новин

БО «100% Життя» закликає сприяти процесу вакцинації людей з ВІЛ від COVID-19

В той момент, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй відкриває цього вівторка, 8 червня Засідання високого рівня з питань з боротьби з ВІЛ, БО «100% Життя» та Coalition PLUS – міжнародна спілка громадських організацій з боротьби зі СНІДом та вірусними гепатитами – закликають уряди різних країн сприяти процесу вакцинації людей з ВІЛ проти Сovid-19. Незважаючи на підвищений ризик госпіталізації, розвиток тяжкої форми захворювання та смерть, пов’язані з Covid-19, люди з ВІЛ все ще не належать до пріоритетних груп  вакцинації проти Сovid-19 в Україні. Ситуація ускладнюється відсутністю комунікації цього питання та існуючим рівнем стигматизації людей з ВІЛ. 

 

Залишені без уваги пiд час проведення вакцинальної кампанії

 

В Україні близько 2,78% населення (на момент 7.06.2021) отримали принаймні одну дозу вакцини проти вірусу SARS COV2, який уже вбив більше 51 тисячі чоловік з початку пандемії у 2020 році в країні. Більше ніж чотири місяці після початку вакцинальної кампанії люди з ВІЛ залишаються не включеними до пріоритетних груп вакцинації. В Україні лише тi люди з ВІЛ, якi є соціальними працівниками чи активістами громадських організацій, змогли вакцинуватися, використовуючи статус соціальних працівників чи громадських діячів (відповідно до можливостей, які створив МОЗ для громадських діячів на початку вакцинальної кампанії).

Опубліковане на початку цього року британське дослідження показує, що у людей з ВІЛ ризик смертності в два-три рази перевищує ризик для загальної популяції. Автори дослідження пояснюють це тим, що люди з ВІЛ найчастіше мають одне або декілька супутніх захворювань (діабет, хвороби нирок, печінки, респіраторнi, серцево-судиннi захворювання тощо), які можуть спричинити важкі форми перебiгу захворювання на COVID-19.

“У цьому контексті більш ніж терміново потрібно гарантувати людям з ВІЛ та групам населення, які піддаються ризику зараження ВІЛ, оптимальні санітарно-гігієнічні умови для запобігання їх інфікуванню SARS COV2, що може погіршити їх здоров’я”, – заявила професор Хакіма Хімміч, президент асоціації Coalition PLUS.

 

«Я захворів на Covid-19 в кінці 2020 року. Це був дуже важкий досвід. Мені є з чим порівнювати: я живу з ВІЛ понад 20 років, переміг гепатит і туберкульоз. Як громадський діяч я отримав змогу провакцинуватись від COVID-19 і я хочу, щоб таку можливість мали всі. Люди з ВІЛ, як пацієнти з хронічним захворюванням мають отримати доступ до захисту якомога скоріше», — коментує Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя»

 

Включення вразливих груп населення у комплекс протидій пандемії

 

Для більш ефективного протистояння Covid-19 в Україні важливо, щоб людей з ВІЛ, незалежно від їх імунного статусу та згiдно з рекомендацiями ВООЗ, було включено до пріоритетних груп вакцинації проти Сovid-19 за наявностi достатньої кількості вакцин.

Будучи членами/партнерами асоціації Coalition PLUS та громадськими дiячами, ми просимо уряд України:

–        включити людей з ВІЛ та представникiв вразливих груп населення до пріоритетних груп вакцинації

–          забезпечити вiльне вiд дискримінації середовище для людей з ВІЛ та маргіналізованого населення для полегшення процесу їх вакцинації

–          посилити рекламні кампанії з метою полегшення процесу вакцинації проти Сovid-19 людей з ВІЛ та представникiв вразливих груп населення, організувати цi кампанії вiдповiдно до їх потреб

 

Про БО «100% Життя»: найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої – боротьба за життя.  100% Життя працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України. 

Про асоціацію Coalition PLUS: Міжнародна спілка громадських неурядових організацій з питань боротьби зі СНІДом та вірусним гепатитом, яку було засновано в 2008 році. Асоціація «Коаліція ПЛЮС» веде свою діяльність у 52 країнах близько зi 100 громадськими організаціями. Завдяки керiвним принципам спільного управління, наша спiлка залучає до прийняття рішень 16 організацій-членів та понад 100 асоціацій-партнерів у 52 країнах північної та південної півкуль. В даний час її очолює професор Хакіма Хімміч.

Про #HLM2021AIDS:

Засідання високого рівня з питань боротьби з ВІЛ/СНІД триває з 8 по 10 червня 2021 року. Його метою є розгляд заходів, якi було вжито для зменшення захворюваності на ВІЛ після проведення останнього засiдання високого рівня, яке відбулося у 2016 році. Генеральна Асамблея також сподівається прийняти нову політичну декларацію, яка послужить протягом наступних п’яти років орієнтиром для здiйснення подальших етапів протидiї цьому захворюванню.

 

Прес-контакт БО «100% Життя»: Юлія Чечоткіна, Київ,  y.chechotkina@network.org.ua / +38 066 95 95 567

Прес-контакт асоціації Coalition PLUS: Рафаель ДЖАМЕССI, Дакар, rdjamessi@coalitionplus.org / + 221 78 432 52 59

  • 1566
  • 0
Поділитись