БО «100% Життя» допомагає потерпілим від сексуальних злочинів військових рф

Повномасштабна збройна агресія рф в Україні, невтішні та жахливі новини із Київщини, Херсонщини, Чернігівщини тощо, дають привід вважати, що рівень інфікування ВІЛ в Україні значно зросте найближчим часом. Наявна інформація про факти масового зґвалтування жінок, дітей представниками російської армії просто жахає. Наразі рівень розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДУ в російській федерації є дуже високим та не має тенденції до зниження через відсутність культури використання контрацептивів під час сексуальних відносин та адекватної терапії.

Тож ми маємо сприйняти вказану гіпотезу як потенційно можливу.  Експерти БО  «100% Життя» ще на початку березня 2022 року почали шукати додаткові шляхи допомоги потерпілій особі від сексуальних воєнних злочинів.

Так, першим викликом було надати потерпілій особі від сексуального насильства можливість повідомити про скоєний відносно неї злочин, навіть дистанційно, та направити запит про допомогу (не тільки правову, але й медичну, психологічну тощо).

На виконання цього завдання група експертів БО 100% життя  працювала над застосунком «DataCheck», який є доступним для скачування в Play Маркеті. Вже зараз кожна особа, яка зазнала сексуального насильства може повідомити через вказаний застосунок про це та запитати допомогу від параюристів БО «100% Життя» та отримати медичну та психологічну допомогу.

У фокусі уваги юристок є всі види сексуальних злочинів та гендерно обумовленого насильства, в тому числі.:

 • згвалтування;
 • інші дії сексуального характеру;
 • примушування надавати інтимні/сексуальні послуги іншим особам за плату, тобто займатися проституцією;
 • сексуальне рабство;
 • каліцтво статевих органів;
 • фізичне насильство;
 • психічне насильство;
 • економічне насильство;
 • ранні шлюби.

Отримання адекватної пост-контактної медичної допомоги кожною потерпілою особою, навіть якщо вона знаходиться у окупованому населеному пункту, – виклик, який БО  «100% Життя» прийняла на себе та шукає реальних шляхів. Час у вказаному питанні відіграє головну роль – і для надання терапії з профілактики ВІЛ, інфекцій, які передаються статевим шляхом, небажаної вагітності, і для збору доказів сексуальних злочинів. Перші 72 години є вирішальними.

 Наразі група експертів БО 100% життя веде діалог з усіма можливими суб’єктами задля доставлення донорських кітів від Leda Health (https://www.leda.co/kit) до медичних закладів, військовослужбовців, працівників ДНСН та волонтерських організацій у різних куточках України, щоб забезпечити потерпілу особу не тільки медичною допомогою у разі сексуального злочину відносно неї, але й надати можливість відібрати біоматеріал (у т.ч. нападника, якщо він залишився на/в тілі потерпілої) та якісно зберегти його протягом двох років.

У наборах містяться засоби відбору біоматеріалу та консервант з метою його подальшого збереження протягом досить тривалого часу без жодних складних умов (температурний режим, вологість, світло).

 • 956
 • 0
Поділитись