До всіх новин

14 червня у НМУ ім. О.О. Богомольця відбувся круглий стіл щодо запровадження у ЗВО по всій Україні сертифікатної програми для керівників та керівниць медзакладів

За результатами круглого столу «Запровадження в освітній діяльності закладів вищої медичної освіти сертифікатної програми «Сучасні інструменти управління закладом охорони здоров’я» медичні виші та кафедри з усієї України готові впроваджувати сертифікатну програму.  Сертифікатна програма розроблена за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, партнери проєкту — Бюро стратегічного супроводу Superwise та Бізнес-школа УКУ. Проєкт створено для HealthLink.Recovery за фінансової підтримки БО «100% ЖИТТЯ».

14 червня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця 30 завідувачів та завідувачок кафедр, проректорів, доцентів з медичних ЗВО по всій Україні взяли участь у круглому столі «Запровадження в освітній діяльності закладів вищої медичної освіти сертифікатної програми «Сучасні інструменти управління закладом охорони здоров’я».

«Сучасні інструменти управління закладом охорони здоров’я» — перша подібна програма, що націлена на підвищення кваліфікації керівників і керівниць медзакладів спеціалізованої ланки.

Сертифікатну програму створено для HealthLink.Recovery за фінансової підтримки БО «100% ЖИТТЯ» в рамках реалізації проєкту «HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ініціатива HealthLink.Recovery спрямована на відновлення/розширення медичних послуг у постраждалих від повномасштабного вторгнення регіонах. Сертифікатна програма розроблена за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України на базі Національного медичного університету ім. Богомольця. Методично-організаційні партнери проєкту — бюро стратегічного супроводу Superwise та Бізнес-школа УКУ.

Після завершення програми команда проєкту розробила методичні рекомендації, які дозволять масштабувати навчання та впровадити програму в інших медичних навчальних закладах по всій Україні. В рамках круглого столу провідні науковці та науковиці Національного медичного університету ім. Богомольця, експерти та експертки Бізнес-школи УКУ, автори та розробники курсу розповіли про структуру, наповнення модулів, особливості подачі навчальної інформації. На прикладі практичного кейсу продемонстрували, як відбувається навчання, та рекомендували програму для запровадження в ЗВО. Обговорили можливості запуску програми та виклики.

У круглому столі взяли участь фахівці КНУ ім. Т.Г. Шевченка; Харківського, Ужгородського, Тернопільського, Івано-Франківського національних медичних університетів; Запорізького державного медико-фармацевтичного університету; Буковинського, Полтавського, та Луганського державних медичних університетів, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького; Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика; КНП «Міська клінічна лікарня 10» Одеської міської ради; Сумського державного університету, ВСП «Університетська лікарня» Дніпровського державного медичного університету.

Про важливість запуску сертифікатної програми говорив Юрій Кучин, ректор НМУ імені О.О. Богомольця. Про структуру, наповнення та важливість для розвитку управлінських компетенцій керівників та керівниць ЗОЗ — Ірина Тимощенко-Петрова, співзасновниця ГО «Superwise», співавторка програми, викладачка магістерських програм НаУКМА та УКУ. Про сучасні методи викладання для дорослих розповіла Христина Дольна, операційна директорка Бізнес-школи УКУ. Валентин Парій, завідувач кафедри менеджменту охорони здоров‘я НМУ імені О.О. Богомольця говорив про фінансування системи охорони здоров‘я. Тетяна Вежновець, директорка Інституту післядипломної освіти, професорка кафедри менеджменту охорони здоров‘я НМУ імені О.О. Богомольця поділилась досвідом про тренди в управлінні людьми. 


«Цінність сертифікатної програми полягає в освітньому наповненні програми, яка відповідає вимогам сучасності до управління закладом в умовах війни в новоствореній спроможній мережі госпітальних округів. Програма надає актуальні знання та практичні навички для керівників закладів госпітального округу. Отриманні знання та навички дозволять керівникам ефективно управляти закладом охорони здоровʼя в складні часи війни та післявоєнної відбудови», — зазначила Тетяна Вежновець.

А про управління змінами розповів Віталій Юнгер, доцент кафедри менеджменту охорони здоров`я НМУ імені О.О. Богомольця. 

 

Після круглого столу всі учасники та учасниці отримали додаткові методичні матеріали, які дозволять їм запровадити програму. Про плани й важливість запровадження сертифікатної програми розповіла Ірина Тимощенко-Петрова, співавторка програми:

«В цієї програми є кілька вкрай важливих аспектів. По-перше, вона націлена на те, щоб зробити навчання з поліпшення менеджерських компетенцій загальнодоступним. Адже світ розвивається дуже швидко й усі ми потребуємо постійного оновлення знань. 4 модулі програми дозволяють за умов обмеженого часу (а в керівників його, як правило, бракує) зануритись у важливі особливості управління закладом охорони здоровʼя. По-друге, навчання відбувається наживо і передбачає тісне спілкування учасників і учасниць, тож вони отримують не лише знання, а й підтримку професійної спільноти та можуть ділитись досвідом одне з одним. По-третє, це сам процес навчання: програма містить велику частину практичних завдань та обговорень, роботу з кейсами та використання інших актуальних інструментів навчання дорослих. В рамках підготовки викладачі та викладачки отримують доступ до навчальних моделей, що забезпечують максимальний ефект від навчання людей з досвідом. Тож, можуть використовувати ці інструменти повною мірою. Щиро сподіваємось, що програма, імплементована в медичних навчальних закладах допоможе керівникам та керівницям якісно виконувати свою роботу, тим паче якщо мова про управління такими складними системами як медичний заклад».

  • 118
  • 0
Поділитись