До всіх новин

Християнські церкви України моляться за людей, які живуть з ВІЛ

 

Християнські церкви України моляться за людей, які живуть з ВІЛ

Прес реліз

Християнські церкви України моляться за людей, які живуть з ВІЛ.

Київ, Україна, 24 травня 2016 – На території клініки ВІЛ-інфекції Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського відкрито Центр духовно-психологічного супроводу хронічно хворих людей «Будинок Марфи і Марії».

«Будинок Марфи і Марії» було створено як центр духовно-психологічної підтримки людей, які мають важкі хронічні інфекційні захворювання (ВІЛ/СНІД, хронічні гепатити та інші), їхніх близьких і спеціалістів, які працюють у цій сфері.

На церемонії відкриття були присутні: Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні; Яцек Тишко, Директор ЮНЕЙДС в Україні; Йонна Юревіч, радник з Політичного відділу посольства Республіки Польща в Україні; Микола Поворозник, Заступник Голови Київської міської державної адміністрації; Дмитро Шерембей, Голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ та Ольга Руднєва, виконавчий директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД».

Під час церемонії відкриття відбулася спільна молитва представників п’яти конфесій. Молитву читали: Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник, голова Синодального управління у справах духовної освіти Епіфаній; заступник Голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП, Виконавчий секретар комісії з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков та Релігійних Організацій, Голова Правління ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» священик Сергій Дмитрієв; Голова Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП, архієпископ Донецький і Маріупольський, керуючий Донецькою єпархією Сергій Горобцов; керівник відділу соціального служіння УГКЦ священик Андрій Нагірняк; Єпископ Німецько Євангелічно-Лютеранської Церкви України Серге Машевські, отець Анатолій, Римо-Католицька Церква України та служитель Церкви «Скінія» Володимир Брагарник.

Спільною молитвою представники різних конфесій продемонстрували толерантність, підтримку і неупередженість по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ, що відображає позицію Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних Організацій у питаннях протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні.

«Подія, яка відбувається сьогодні, є прикладом консолідації релігійних конфесій, людей, які живуть з ВІЛ, медичних працівників, місцевої влади та міжнародних організацій. Саме з таких невеличких подій складається потужний глобальний рух за подолання СНІДу. Особливого значення їй надає те, що вона відбувається напередодні Зустрічі високого рівня та прийняття нової Політичної декларації, яка визначає останні вирішальні кроки на шляху подолання епідемії СНІДу», – наголосив пан Яцек Тишко, Директор ЮНЕЙДС в Україні.

«Те, що церква відкрито висловила свою підтримку ВІЛ позитивним людям сьогодні – значний здобуток у нашій спільній боротьбі з ВІЛ-інфекцією в Україні. А якщо до цього додати  100% лікування усіх інфікованих ВІЛ АРВ-терапією, що зробить їх кров абсолютно безпечною для усіх, то ми зможемо зупинити епідемію СНІДу в Україні назавжди», – зазначив Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради ВБО «Мережа ЛЖВ».

«Подолання стигми і дискримінації по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ – є запорукою прогресу у відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції та однією з головних вимог глобальної ініціативи Fast Track Cities, до якої приєдналось місто Київ. Тому, Київська державна адміністрація щиро вітає спільну ініціативу християнських церков України та відкриття у Києві Центру духовно-психологічного супроводу хронічно хворих людей», – прокоментував  Микола Поворозник, заступник Голови Київської міської державної адміністрації. 

«Відкриття Центру духовно-психологічного супроводу хронічно хворих людей є початком розбудови системи медичного капеланства в Україні, яке включатиме підготовку та навчання священиків особливостям роботи у медичних закладах», – сказав отець Сергій Дмитрієв під час церемонії. 

Відкриття центру стало можливим завдяки фінансової підтримки НЄЛЦУ і ГО “ЕЛЕОС-УКРАЇНА”, а також УПЦ КП. А партнерами відкриття виступили ВБО «Мережа ЛЖВ», ЮНЕЙДС в Україні та Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД».

 

  • 2100
  • 0
Поділитись