До всіх новин

Близько 6 тисяч збережених життів: кожен 3-ій новий пацієнт з ВІЛ у 2019 році врятований проектом USAID HealthLink

5 886 українців з ВІЛ у 2019 році дізнались про свій статус завдяки зусиллям проекту USAID HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні. 

Це кожен 3-й* від всіх нововиявлених пацієнтів в країні за минулий рік!

 

Проект USAID HealthLink прискорює процес подолання епідемії ВІЛ в Україні. Дає можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікування. Проект впроваджується БО “100% життя” у партнерстві з МБФ “Альянс громадського здоров’я” в 12 найбільш уражених епідемією ВІЛ регіонах України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (ЮСЕЙД), а саме: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська, Київська області та м. Київ

За два роки проекту більше ніж 330 000 українців було протестовано на ВІЛ. 

 

“Ми постійно інвестуємо час і гроші у навчання медиків та соціальних працівників: більш ніж 7 500 лікарів та 300 соціальних працівників задіяні в проекті. Наша головна мета — знайти тих українців, які живуть з ВІЛ і не знають про це. За два роки ми знайшли майже 8 500 таких пацієнтів, які зараз отримують допомогу. Це тисячі врятованих життів та родин”, — говорить Христина Бродич, директорка проекту HealthLink.  

 

Згідно порівняння національних показників виявлення нових випадків ВІЛ-інфекції з показниками проекту HealthLink: більш ніж третину нових пацієнтів з ВІЛ у 2019 було знайдено завдяки зусиллям проекту. 

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних людей (ЛЖВ). За оновленими оціночними даними в країні живе близько 238 тис чоловік із ВІЛ. Більше 65% нових випадків інфікування відбувається через незахищений сексуальний контакт. 

 

На ранніх стадіях ВІЛ протікає без симптомів —  більше 50% нових випадків інфікування виявляють на останній чи передостанній клінічних стадіях, коли стан здоров’я вже незадовільний. 

 

Вчасне діагностування ВІЛ-статусу та початок лікування гарантує довге повноцінне життя. Активності HealthLink в Україні направлені на прискорення подолання епідемії ВІЛ.  

 

Проект HealthLink вдосконалює надання послуг на рівні як закладів охорони здоров’я, так і спільнот, впроваджуючи ефективні моделі тестування. Проект є одним із елементів медичної реформи, запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів у боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. 

 

HealthLink впроваджує сервісні послуги, активності з адвокації на національному і регіональному рівнях та комунікаційні активності,  спрямовані на підвищення попиту на послуги з тестування на ВІЛ.

 

Більше 400 медичних закладів України задіяні в проекті, тестування відбувається на всіх ланках медичної допомоги.  Адвокаційні активності  HealthLink  сприяли прийняттю нового протоколу з тестування на ВІЛ та лікування згідно останніх рекомендацій ВООЗ. 

 

З 2020 року доступне тестування на гепатит С та сифіліс. У рамках проекту HealthLink  розповсюджуватимуться 20 000 оральних тестів на ВІЛ. Так, за рахунок впровадження мультитестування, ще більша кількість українців дізнається про стан свого здоров’я.

 

Проектні активності інтегровані з трансформацією системи охорони здоров’я, у тому числі, HealthLink надав підтримку електронній системі eHealth для забезпечення стабільності автентифікації пацієнтів за СМС. 

 

Запущено перший україномовний портал з ключовою інформацією по ВІЛ prozdorovia.in.ua з найбільшою картою пунктів тестування в Україні.

Слідкувати за новинами проекту https://www.facebook.com/USAID.HEALTHLINK.PROJECT/

 

*Згідно порівнянню національних показників виявлення нових ВІЛ-позитивних громадян  з показниками проекту «HealthLink» за 2019 рік. (Джерело національних даних: Оперативна інформація про офіційно зареєстровані випадки ВІЛ-інфекції, СНІДу та кількість смертей, зумовлених СНІДом. За 2019 рік. Доступно: https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/vilsnid/statistika-z-vilsnidu/statistichni-dovidki-pro-vilsnid
Джерело даних «HealthLink»: Проектні звіти за FY2019 Q2-4 та FY2020 Q1 )

 

  • 2289
  • 0
Поділитись