До всіх новин

Безкоштовні оральні тести на ВІЛ відтепер можна замовити додому

Відтепер кожен в Україні може пройти діагностику на ВІЛ вдома. Перевірити власне здоров’я та здоров’я близьких можна через сайт prozdorovia.in.ua

 

Пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ тепер стало можливо,  скориставшись опцією “Хочу обстежитись” на сайті prozdorovia.in.ua. Сайт запропонує користувачу пройти анкетування, аби дізнатись про власні ризики  інфікування на ВІЛ, та замовити тест додому або ж допоможе знайти найближчий пункт тестування у своєму місті.

 

Оральний тест на ВІЛ — одна з найновіших опцій у діагностиці захворювання. Він дуже простий у використанні, а результат можна отримати вже за 20 хвилин. Точність діагностики сягає  99 % за умови дотримання інструкції. Замовити такий тест можна з будь-якого регіону України. 

 

“Сьогодні досі майже кожен другий українець з ВІЛ не знає про свій статус. Обізнаність щодо стану свого здоров’я — головна запорука довгого життя. Ми хочемо, аби кожен українець подбав про власне здоров’я та здоров’я близьких. Саме заради цього ми розробили максимально зручний процес діагностики. Тепер подбати про здоров’я можна, буквально не виходячи з дому, — розказує Христина Бродич, директорка проекту USAID HealthLink, найбільшого в Україні проекту з тестування на ВІЛ. —  Варто окремо додати, що дані нашого проекту показує високий відсоток виявлення серед чоловіків віком 35-50 років. Тож з 1 жовтня ми запустили інформаційну кампанію, мета якої  — привернути увагу чоловіків до проблеми поширення ВІЛ-інфекції та перевірки свого здоров’я”.

 

prozdorovia.in.ua — перший ресурс українською мовою, який об’єднав всю ключову інформацію про сексуальне та ментальне здоров’я, такі захворювання як ВІЛ, туберкульоз та вірусні гепатити. Тут можна знайти фахові рекомендації для лікарів та поради для пацієнтів як зберегти власне здоров’я та здоров’я близьких, перевірити себе за календарем щеплень, та дізнатись як убезпечити себе і рідних під час COVID-19. Контент сайту розроблено фахівцями найбільшої пацієнтської організації БО “100% Життя” спільно з експертами Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Розробка prozdorovia.in.ua була ініційована БО “100% життя” і реалізована в рамках проекту Healthlink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Проект Healthlink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні” впроваджується впродовж 2017-2022 років у 12 найбільш уражених епідемією ВІЛ регіонах України: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська області та м.Київ. Метою проекту є покращення доступу людей, які живуть з ВІЛ, і представників ключових груп до якісних послуг з тестування, профілактики і лікування ВІЛ.  Реалізується БО “100% Життя” у партнерстві з МБФ “Альянс громадського здоров’я” за фінансової підтримки USAID.

 

  • 74996
  • 35
Поділитись