До всіх новин

AbbVie, припини продавати “мильні бульбашки” в регіоні СЄЦА!

25 липня 2018 активісти регіону СЄЦА провели акцію протесту “Stop AbbVie, Fight For Life” проти монопольної політики компанії AbbVie щодо препарату Лопінавір/ритонавір. Акція відбулася на Міжнародній конференції з питань ВІЛ/СНІД AIDS-2018.

Хоча розширення доступу до антиретровірусної терапії призвело до глобального зниження смертності від СНІДу і нових випадків ВІЛ-інфекцій, в СЄЦА смертність, пов’язана зі СНІДом, збільшилася на 38% за останнє десятиріччя, а щорічна кількість нових інфекцій зросла на 60% в період 2010-2016 років. Одним з факторів, що сприяють цьому, є значний пробіл в доступі до лікування, близько 72%, якого існує в регіоні СЄЦА.

Країни СЄЦА продовжують сплачувати одну з найвищих цін на АРВ-терапію серед країн із середнім рівнем доходу. У той же час охоплення антиретровірусною терапією знаходиться на досить низькому рівні. Однією з основних причин є висока вартість антиретровірусних препаратів. Найобтяжливішим АРВ-препаратом для програм лікування ВІЛ в регіоні СЄЦА є лопінавір/ритонавір, який в країнах регіону СЄЦА становить від 20 до 50% річного бюджету на лікування ВІЛ.

Препарат знаходиться під патентним захистом, і ціна на нього коливається від 60 до 80 доларів США за упаковку, при тому, що генерик препарату, як видно з аналізу закупівель в Киргизстані, коштує близько 17 доларів США за упаковку. Південна Африка, країна з доходом вище середнього, закуповує лопінавір/ритонавір у AbbVie за 11,70 доларів за місячний курс. У ряді країн – у першу чергу Україні, РФ і Киргизстані – зниження ціни на лопінавір / ритонавір або заміщення його альтернативними препаратами (долутегравір, атазанавір, дарунавір) з метою знизити навантаження на бюджет і забезпечити більше людей АРВ-терапією є одним з пріоритетних напрямків роботи. За оцінками дослідження, проведеного в Україні, що патенти захищають монополію на препарат, мають ознаки практики “вічного озеленення” патентів і не просувають науковий прогрес.

Директор Всеукраїнської Мережі ЛЖВ з політики та адвокації Сергій Дмитрієв відзначає: “Єдина компанія, яка більше за інших гальмує набір людей на лікування в регіоні СЄЦА – це AbbVie. Такий ригидной і безжальної політикою як у AbbVie щодо монопольного ціноутворення на лопінавір/ритонавір, можуть “похвалитися”лише деякі компанії. Ми закликали AbbVie знизити ціни на лопінавір, або дозволити генеричну конкуренцію.”

Незважаючи на петиції від організацій громадянського суспільства із закликом знизити ціну на LPV/r, компанія продовжує більше 10 років дотримуватися тієї ж політики ціноутворення для країн СЄЦА.

Сергій Кондратюк, експерт Мережі з правових питань та доступу до лікування коментує головну ідею акції: “Щоб усунути катастрофічну ситуацію з нестачею лікування в регіоні, ми закликаємо Abbvie припинити використання патентних монополій на лопінавір/ритонавір в регіоні і дозволити вільну конкуренцію серед генеричних виробників  препарату в країнах СЄЦА!”

ДО акції також приєдналися активісти з країн інших регіонів світу. Активісти пройшли маршем до намету Ебботт в павільйоні фармкопаній, де засудили політику компанії реалізовану в країнах із середнім рівнем доходу, особливо в країнах СЄЦА.

Нагадуємо, що Всеукраїнська Мережа ЛЖВ продовжує відстоювати скасування патенту AbbVie в Україні в порядку судового процесу.

 

  • 2310
  • 0
Поділитись