До всіх новин

Мережа в консорціумі з партнерами регіону Східної Європи та Центральної Азії подала спільну заявку на фінансування до Глобального фонду

27 квітня, консорціум регіональних організацій ВЕЦА – Всеукраїнська мережа ЛЖВ, Альянс громадського здоров’я, Центральноазіатська Асоціація ЛЖВ та Євразійська мережа здоров’я ключових груп спільно з технічними партнерами, TB People, а також партнерами в Білорусі, Грузії, Молдові, Казахстані, Киргизстані, Російської Федерації, Таджикистані, Узбекистані і Україні подали спільну заявку на фінансування до Глобального фонду регіональної програми по стійкості ВІЛ-сервісів для ключових груп ВЕЦА.

Заявка розроблена в результаті інтенсивного діалогу між ключовими зацікавленими сторонами регіону, в консультації з регіональними мережами спільнот, балканськими колегами, стейкхолдерами з питань туберкульозу, які також подали регіональну заявку.

Заявка дає обґрунтовану відповідь на ключове питання ВЕЦА – звідки, як і які послуги профінансувати для ключових груп після завершення роботи Глобального фонду, щоб вплинути на динаміку епідемії ВІЛ / СНІДу в регіоні? На реальному досвіді бюджетної адвокації та імплементацій партнерів з числа країн-членів консорціуму,  запропонований розрахунок потенційних економій за рахунок оптимізації найбільш витратної і часто (в регіоні ВЕЦА) завищеної статті державних витрат з закупівель препаратів проти ВІЛ, що дозволить заощадити як мінімум 188 млн доларів щорічно на закупівлі препаратів.

Запропонований консорціумом розрахунок оптимізованого пакету інтервенцій для 90% представників груп ризику в країнах проекту коштує 157 млн ​​доларів на рік, з урахуванням інтервенцій з прав людини і гендерно-орієнтованих підходів. Таким чином запропонований реальний шлях переходу з фокусом на максимізацію результативності інтервенцій для каскаду ключових груп в регіоні ВЕЦА.

Програма подана партнерством з організацій спільнот, а також громадянського суспільства, державних партнерів, технічних партнерів. Майже всі партнери знаходяться в країнах ВЕЦА і є виконавцями адвокаційних та імплементаційних програм і добре знають, як можна на практиці змінити регіональний контекст. Партнери вважають заявку останнім шансом для реалізації переломних стратегій в регіоні, які повинні бути максимально сфокусовані на цілях переходу і каскаду з урахуванням прав і гендерних особливостей ключових груп.

 

  • 1621
  • 0
Поділитись