Представник Мережі виступив на Координаційній раді UNAIDS
У Женеві продовжує роботу 40ва Програмна координаційна рада UNAIDS. Делегатом від НУО Європейського регіону до Координаційної ради на 2017-2018 роки став Віталій Ткачук, директор з регіонального розвитку Всеукраїнської мережі ЛЖВ.
Сьогодні програма UNAIDS переглядає підходи і існуючу модель роботи. У відповідь на запропонований новий операційний план UNAIDS, від імені НУО Європейського регіону, Віталій Ткачук озвучив об’єднану позицію про те, як громадськість бачить розвиток UNAIDS в майбутньому.
«Ми, делегації НУО вважаємо, що UNAIDS нам необхідна. Але якою саме ми бачимо Об’єднану програму UNAIDS? – каже Віталій Ткачук. – В Україні ми бачимо ключову роль UNAIDS у відповіді на епідемію: програма Fast Track в рамках міст працює добре, привертаючи увагу і ресурси держави і донорів, і дійсно змінює ситуацію. Але глобально ми бачимо, що лідерство Fast Track в регіоні ВЕЦА знижується. Це викликано тим, що заявлені амбітні цілі не відповідають ресурсам і реальності. Фінансова криза призводить до скорочення фінансування і країнових офісів ООН. Це провокує кризу довіри з боку НУО, оскільки процеси скорочень для нас не прозорі. У той же час в регіоні ВЕЦА основним бар’єром до повноцінного життя для ЛЖВ – є висока вартість АРТ і бар’єри інтелектуальної власності, патенти. Яке може бути обґрунтування для скорочення фінансування UNDP та скорочення фахівців з Інтелектуальної власності всередині Секретаріату UNAIDS? Яке обґрунтування скорочення фінансування UNODC в регіоні, де рушійною силою епідемії залишається дискримінація та криміналізація людей, які вживають наркотики?»
Віталій Ткачук зазначив, що європейські НУО не підтримують стратегію фінансових взаємин UNAIDS та Глобального Фонду (ГФ). В першу чергу це викликано тим, що регіон проходить процес переходу від фінансування ГФ на державне та ресурсів на поділ на два потоки немає. По-друге, сама модель таких фінансових взаємин – мало ефективна з точки зору управління, як для UNAIDS так і для ГФ.
«UNAIDS майбутнього – це довгострокова стійка стратегія пошуку коштів, і чіткий і зрозумілий план її реалізації. Нам разом треба почати працювати над планом того, що саме нам треба зробити. Необхідно скласти чіткі операційні плани з розумінням ролі UNAIDS, функцій, результатів для кожної країни, кожного регіону і на глобальному рівні. І цей процес скорочень і пріоритетності повинен бути зрозумілий і прозорий – якщо ми хочемо повернути довіру Об’єднаної Програми UNAIDS», – підвів підсумок Віталій Ткачук.
40ва Програмна координаційна рада UNAIDS проходить в Женеві з 27 по29 червня.
UNAIDS – Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС). UNAIDS створена в 1994 році відповідно до резолюції Економічної і соціальної ради ООН і розпочала роботу в січні 1996 року.