До всіх новин

8 з 10 ВІЛ+ чоловіків, які мали секс з чоловіками, заявили про дискримінацію

Протягом тижня, 9-18 червня, триває тиждень КиївПрайд-2017 під гаслом «Країна для всіх!». 18 червня Прайд-тиждень традиційно завершиться Маршем рівності “КиївПрайд”.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ завжди виступала та виступає за рівність і толерантність і проти будь-яких видів дискримінації: расової, гендерної, релігійної, соціальної. А те, що всіх нас об’єднує – це право на здоров’я для всіх.
В цьому році, Мережа разом з партнерами з ВІЛ-сервісних організацій доєднається до Маршу, як частина загальної колони, з гаслом “Здоров’я для всіх!”.

«Люди, які живуть з ВІЛ/СНІДом, часто стикаються з упередженим до них ставленням (стигмою) та конкретними діями інших людей, що обмежують права і свободи ЛЖВ (дискримінацією), – говорить Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». – Водночас, значна кількість ЛЖВ відчувають не тільки стигму, пов’язану з їх ВІЛ-позитивним статусом, але й прояви стигми та дискримінації, пов’язані з їх належністю до уразливих груп, щодо інфікування ВІЛ – особливо ця проблема стосується чоловіків, які мають секс з чоловіками»


За даними дослідження «Оцінка множинної стигми, з якою стикаються представники груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ» (2017 рік) з різними проявами дискримінації з боку оточуючих стикались 82% ВІЛ-позитивних чоловіків внаслідок того, що вони мають секс з чоловіками, в тому числі:

· 58% піддавалися усним образам, пліткам;
· 23% піддавалися фізичному/сексуальному насильству;
· 19% піддавалися шантажу;
· 13% піддавалися дискримінації на роботі (відмова в отриманні роботи, звільнення, погіршення умов праці);
· 10% не були допущені до участі в соціально важливих для них заходах (наприклад, вечірки, відвідування клубів, релігійних зібраннях);
· 9% були змушені змінювати місце проживання.

Особливу актуальність в контексті боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу має вільний доступ ЛЖВ до медичних послуг. Згідно даних дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми» (2016 рік) 13% ВІЛ-позитивних ЧСЧ отримали відмову в наданні медичних послуг за останній рік (порівняно з 7% серед ЛЖВ, які не відносяться до уразливих груп). Значний відсоток медичного персоналу закладів охорони здоров’я має стигматизоване ставлення до ЧСЧ. За результатами оцінки рівня стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до ЛЖВ та представників груп найвищого ризику серед персоналу обраних закладів охорони здоров’я України в рамках проекту RESPECT (2015 рік) 33% працівників закладів охорони здоров’я вважають, що чоловіки, які мають секс із чоловіками і є ВІЛ-позитивними, заслуговують на це захворювання більше, ніж інші ВІЛ-позитивні люди, 34% вважають, що чоловіки, які мають статеві стосунки з чоловіками, не мають право отримувати високоякісні послуги у їх медичному закладі.

Для довідки: Дослідження «Оцінка множинної стигми, з якою стикаються представники груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ» проведено у 2017 році в рамках проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Загальна вибірка – 1340 респондентів,

Дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми», проведено у 2016 році, в рамках проекту «Інвестиції у вплив на туберкульоз та ВІЛ» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Загальна вибірка – 1500 респондентів.

Дослідження «Оцінка рівня стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до ЛЖВ та представників груп найвищого ризику серед персоналу обраних закладів охорони здоров’я України в рамках проекту RESPECT», проведено у 2015 році, в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Загальна вибірка – 2835 респондентів.

 

 

  • 2836
  • 0
Поділитись