До всіх новин

“Рятуємо медицину”: медики виходять на боротьбу за гідне життя

Увага! Змінено час та місце проведення заходу. 

З технічних причин брифінг “Врятуємо медицину” відбудеться у вівторок, 21 вересня 2021 р., о 12:30 в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім, вулиця Хрещатик, 2). 

На події зберуться медичні працівники з усіх куточків України. Як зазначалося, це пов’язано з проєктом бюджету на 2022 рік та тим, що на сферу охорони здоров’я закладено всього 2,9% ВВП замість 5%, як цього вимагає закон.

Цих коштів недостатньо для якісних системних змін. Недофінансування складає аж 110,9 млрд грн, тому обіцянки підвищити зарплати лікарям та середньому медперсоналу виглядають лише обіцянками. Як це неодноразово були у попередні роки.

На брифінгу лікарі поділяться особистими історіями про реальний стан медицини та вимогу до Уряду та народних депутатів про 5% ВВП (268 млрд грн) на пакет медичних гарантій. Як це прописано у Законі. Це 268 млрд грн, які дадуть змогу підвищити суттєво заробітні плати медикам, НСЗУ сплачувати більше коштів лікарням за послуги, пацієнтам отримати більший перелік безкоштовних ліків.

Медики мають право на гідну оплату їх праці, а пацієнти — на гідні умови лікування.

Організатори акції: ГО “Медичні лідери”, БО “100% життя”.

Подія у фейсбуці: https://bit.ly/3tM48qW

 

Спікери акції: 

Юлія Брикульська, голова ГО «Медичні лідери».

Нечипорук Андрій Григорович, головний лікар КП “КНП Шепетівський центр ПМСД” Шепетівської міської ради Хмельницької області.

Володимир Красьоха, головний лікар Вознесенської багатопрофільної лікарні, Миколаївська область, співзасновник ГО “Медичні лідери”.

Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”.

(Список медиків, які будуть виступати, доповниться)

З питаннями можна звертатися до Клєщової Ірини, 0662620959 kleschova.is@gmail.com

 

  • 968
  • 1
Поділитись