До всіх новин

Акція “Година смерті”: в 50 містах України вимагали медреформи

 

У 50 містах України тисячі українців вийшли на вуличні акції «Година смерті» з вимогою підтримати медичну реформу. Аби привернути увагу народних обранців представники пацієнтських організацій та активісти обводили крейдою силуети людей, накриті простирадлами що лежали на землі.Таким чином учасники Всеукраїнської акції звертають увагу на те, що щогодини від різних захворювань в Україні помирає 67 людей. Реформа медицини може зупинити ці смерті та врятувати тисячі українців.

В Києві акція пройшла біля будівлі Верховної Ради. На цьому парламентському тижні Верховна Рада має винести до сесійної зали та розглянути пакет законопроектів по медичній реформі.

«Я звертаюся до народних депутатів з єдиним проханням – перестати брехати собі та людям. У нас давно немає безкоштовної медицини. Медична реформа – найбільш затребувана у суспільстві. Вона стосується кожного українця. Від вашого голосу залежить, чи отримуватимуть пацієнти якісне медичне обслуговування. Від вашого голосу залежать мільйони життів», — каже Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Медична реформа впроваджує чесні взаємини між пацієнтом та лікарем  і ґрунтується на трьох основних принципах. По-перше, держава оплачує якісну медичну послугу, а пацієнт сам обирає в якій клініці – державній, приватній чи комунальній – отримати цю послугу. Тобто, гроші йдуть за пацієнтом. По-друге, медична реформа вводить Гарантований пакет медпослуг – перелік того, що буде справді безкоштовним для пацієнтів. Держава завжди сплачуватиме 100% за невідкладну допомогу зі всім лікуванням та ліками, звернення до сімейного лікаря, терапевта, педіатра, а також паліативну допомогу для невиліковно хворих. За вузькоспеціалізовану медичну допомогу та діагностику пацієнти та держава сплачуватимуть разом за чітко визначеними тарифами, єдиними для всіх українців.  По-третє, усі пацієнти матимуть рівний доступ до медичної допомоги – незалежно від соціального статусу та доходу. Кожен українець отримуватиме таку ж медичну допомогу, як і депутат або міністр та зможе звертатися до тих же лікарів.

«Проти реформи медицини виступають лише ті, хто роками сиділи на корупційних схемах у лікарнях та ті, хто звик бути «обраним» і лікуватися у «Феофанії». Кожен депутат, який не проголосує за реформу медицини – фактично вбиває українців, — зазначає Дмитро Шерембей, голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ.   

Якщо законопроекти за медичну реформу не будуть проголосовані до 10 червня, то ця реформа буде відкладена на 5 років. Це означає, що і надалі впродовж цих 5 років щогодини помиратиме 67 українців.

Якщо депутати проголосують за Пакет законопроектів, то зміни в системі медицини розпочнуться уже в січні 2018 року. А у 2020 році система охорони здоров’я буде повністю оновлена.

“Я, як і тисячі інших молодих людей, вимагаю реформу медицини. Ті, хто народився в незалежній Україні, мають чітку позицію: ми проти хабарів у лікарнях та платежів у конвертах. Медична реформа — це та основа, без якої жодна інша реформа не матиме успіху, бо змінювати країну на краще буде нікому”, — говорить Віталій Селик, Голова Ради старійшин ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”.

Акція «Година смерті» об’єднала навколо себе провідні громадські та пацієнтські організації серед яких БФ «Пацієнти України», «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», рух «Сильні громади», ГО «Батьки за вакцинацію».

  • 97% українців купують ліки самостійно
  • Кожен пацієнт, коли приходить в лікарню змушений купувати ліки, робити неофіційні платежі, змушений платити хабарі
  • 84% українцям, які були госпіталізовані протягом останнього року, було складно або неможливо знайти кошти на ліки під час стаціонарного лікування
  • Українці змушені продавати коштовні речі, майно та позичати гроші, щоб придбати ліки
  • Якщо в родині з’являється важкохворий пацієнт, така родина одразу потрапляє за меж бідності
  •  За даними ВООЗ 136 000 українців можна врятувати щороку, якщо відбудеться реформа медицини.

 

  • 1796
  • 0
Поділитись