До всіх новин

Вперше в Україні соціальним працівником став засуджений

Унікальний для України досвід — засуджений Роменської виправної колонії №56 в Сумській області став соціальним працівником, який консультує з питань ВІЛ, туберкульозу та гепатиту! Громадська організація «Клуб «Шанс» уклала з ним договір в рамках проекту Мережі ЛЖВ, який фінансується Глобальним фондом.

Розкривати дані людини зі статусом ВІЛ заборонено Законом. Відомо, що новий соціальний працівник чоловік 1978-го року народження. Він проявив себе як добровільний помічник співробітників «Клуб «Шанс», ще в той час, коли працював дезинфектором в медчастині колонії.

Новий співробітник пройшов спеціальну підготовку і отримав знання і навички для надання якісних послуг. Зараз він проводить тренінги, зустрічі для засуджених, консультує, мотивує перевірятися на ВІЛ, гепатит і туберкульоз, розповідає про способи профілактики тим людям, які йому довіряють.

У місцях позбавлення волі новий співробітник буде перебувати ще два роки. Завдяки такому рішенню економиться частина коштів, які раніше витрачалися на транспортні витрати соцпрацівника. Вони будуть спрямовані на закупівлю додаткових продуктових наборів для ВІЛ-позитивних засуджених.

Ідея найняти одного з засуджених в якості соцработника знайшла підтримку у керівництва колонії — вони допомогли в оформленні документів. З травня він 2017 року приступив до своїх обов’язків.

«Це перший випадок в нашій практиці, однак у нього є всі шанси стати успішним. У середовищі засуджених дуже важлива довіра до людини, яка тебе консультує, — підкреслює Олександр Гатіятуллін, експерт програм в пенітенціарній системі Мережі ЛЖВ. — Наша організація має великий досвід в проектах по всій Україні, спрямованих проти стигми та дискримінації. Тому підхід колег з «Клуб «Шанс» ми обов’язково поширимо серед наших колег. У людей з ВІЛ повинен бути шанс на соціальну реалізацію, незалежно від того, з якого боку решітки вони знаходяться».

Всього в Роменській колонії 54 засуджених з ВІЛ, з яких 24 отримують АРТ-терапію.

 

  • 1758
  • 0
Поділитись