Анонс до Всесвітнього дня цифрової освіти
У 2024 році майже 100 тисяч дітей потребують термінової підтримки у доступі до навчання через цифрові пристрої. Розрив у навчанні між дітьми в містах та сільській місцевості оцінюється у 4 навчальних років.
29 лютого, у День цифрової освіти, ГО «Українська Посмішка» у партнерстві з БО «100% Життя» запрошує партнерів до дискусії, мета якої презентувати, як відбувається забезпечення доступу до навчання у час повномасштабної війни. «Укрінформ» стане майданчиком для обговорення розвитку цифрової освіти в Україні, як, насамперед, відповіді на виклики, спричинені війною.
Формат: пресконференція, ІА «Укрінформ», тривалість -година, 29.02.2024, 15:00-16:00
Учасники:
- Євген Кудрявець – перший заступник Міністра освіти і науки України
- Ольга Будник – уповноважена Глави держави з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту
- Ясмін Шеріф – Executive Director of Education Cannot Wait
- Маргарита Римаренко – Education Cluster Coordinator, Save the Children Ukraine
- Представники Майкрософт офісу в Україні
- Алан Гринберг – Ex Apple Education Director, Toucan Ventures Director / Saїd Foundation, UK
- Максим Ровінський – директор з комунікацій БО «100% Життя»
- Наталія Тетруєва – фаундерка стартапу з освітніх технологій eKidz.eu
Модератор: Дмитро Дроздовський – головний редактор журналу «Всесвіт»
Щороку, кожен останній четвер лютого, світ відзначає День цифрової освіти. Діджитальна революція значно розширила можливості доступу до знань. Та наскільки він є рівномірним, коли в країні йде повномасштабна війна?
Актуальні теми для обговорення та презентації партнерів:
- МОН: оцінка потреб та як забезпечити стійкість процесу навчання. План переходу від кризового фінансування до відновлення.
- Партнери та донори: забезпечення цифровими пристроями, виклики та успішні кейси; підходи у навчанні дітей під час війни; мобільні класи; пріоритетні напрямки інвестування; екстраполяція пілотних проєктів на інші регіони України; психологічна підтримка та соціально-емоційний розвиток дітей.
Коротко: Система освіти в Україні серйозно постраждала від повномасштабного вторгнення росії в Україну. Після 24 лютого 2022 року в Україні було зруйновано 363 та пошкоджено 2246 дитячих садочків та шкіл і ці цифри постійно зростають. Найбільше постраждала освітня інфраструктура Донецької, Луганської, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей. Цифрова освіта в умовах війни для тисяч українських дітей залишається єдиною можливістю доступу до знань. При цьому відсутність планшетів та ноутбуків є однією з найбільших перешкод для доступу дітей до онлайн-освіти. Діти або ніколи не мали пристроїв, або пристрої були пошкоджені або втрачені чи вкрадені через війну. Для доступу дітей до шкільної освіти необхідно близько 496 тисяч пристроїв для навчання.
Згідно з Оглядом гуманітарних потреб у 2023 році, близько 5,3 мільйона дітей та вчителів дошкільного та шкільного віку (3-17 років) в Україні зазнали негативного впливу війни, з них 4,8 мільйона дітей потребують негайної освітньої підтримки, у тому числі 480 000 дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Попри суттєві зусилля МОН у партнерстві з міжнародними донорами, через кумулятивний вплив COVID- 19 і триваючу війну гуманітарні потреби в секторі освіти залишаються значними. У 2024 році Український освітній кластер оцінив 1,2 мільйона дітей та вчителів як таких, що потребують гуманітарної підтримки.
В Україні започатковано Device Coalition — об’єднання найбільших світових виробників комп’ютерної техніки, міжнародних донорів та НУО під патронатом Міністерства освіти України. Device Coalition працює над постачанням в Україну сучасних цифрових пристроїв для покращення доступу до навчання. Близько 330 тис дітей та 68 тис вчителів у 10 регіонах України потребують цифрових пристроїв для забезпечення онлайн навчання, через неможливість регулярного навчання офлайн.
ГО «Українська Посмішка» прагне підтримувати майбутнє вільної України, надаючи наступному поколінню доступ до освіти, добробуту та охорони здоров’я. Місія ГО полягає в тому, щоб кожна дитина в Україні мала доступ до якісної освіти, охорони здоров’я та добробуту, які є основою для кращого майбутнього. Є учасником Device Coalition.
БО «100% Життя» є найбільшою пацієнтською організацією в Україні, яка працює у сфері громадського здоров’я понад 20 років, реалізує національні проєкти гуманітарної допомоги за підтримки міжнародних донорів. У партнерстві з ГО «Українська Посмішка» за підтримки Гуманітарного фонду для України реалізовує проєкт «Надання цифрових інструментів для подолання відставання у навчанні, соціально-емоційного розвитку та оцінки стану психічного здоров’я для найбільш вразливих 35000 дітей у сільській місцевості».
Акредитація представників ЗМІ: oschyrba31@gmail.com
Акредитація триватиме до _12_:_00_ 29 лютого, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву ЗМІ.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.