Ще 100 лікарів первинної ланки Львова пройшли навчання тестуванню та консультуванню щодо ВІЛ
27-31 березня 2023 року у Львові відбувся другий етап тренінгів для сімейних лікарів «Добровільне консультування та тестування швидкими тестами на ВІЛ сімейними лікарями». Ще 100 лікарів первинної ланки отримали знання від команд найефективніших проектів БО “100% Життя”.
Пілотний проект серед лікарської спільноти Львова — це спільна діяльність проєкту HealthLink — найбільшого в країні проєкту з тестування на ВІЛ, який БО “100% Життя” впроваджує за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і громадської спілки «Твій сімейний лікар». Партнери заходу — Львівська міська рада та Друге медичне об’єднання Львова.
Регіональний провайдер проєкту HealthLink — регіональний осередок “100% Життя” у Львові. БО «БТ «Мережа» м.ЛЬВІВ» — команда помічників та експертів для сімейних лікарів у питаннях діагностики з ВІЛ, тестування, виявлення, соціального супроводу та організації лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів.
Під час тренінгу лікарі отримують корисні теоретичні та практичні знання та навички, які завірені дипломом із нарахуванням балів БПР (безперервного професійного розвитку). Медичні працівники отримують набір інформаційних матеріалів, зокрема універсальні посібники для лікарів, посібники зі спілкування із пацієнтами, значки «Запитай мене про ВІЛ», стікерпаки та інше.
Навчання лікарів покликане збільшити кількість тестувань на базі медичних закладів, щоб кожен мешканець Львівщини, який звернеться за медичною допомогою, мав можливість швидко, безкоштовно та конфіденційно пройти тестування на ВІЛ. Своєчасний початок лікування та робота зі стигмою також є частиною цієї масової навчальної програми.
Назарій Колачинський, заступник начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради зазначив, що у 2022 році лікарями первинної медичної ланки було зроблено лише 3 700 тестувань на ВІЛ. Після старту навчання, за перші три місяці 2023 року, лікарі провели вже 7 000 тестувань на ВІЛ!
Навчальна програма включає:
- Обговорення стану виконання Стратегії ЮНЕЙДС щодо прискорення протидії ВІЛ/СНІДу до 2030 року. Національна стратегія тестування на ВІЛ в Україні на 2019-2030 роки.
- Актуалізацію інформації, необхідної сімейним лікарям щодо надання послуг з тестування на ВІЛ: лабораторна діагностика ВІЛ-інфекції; показання до тестування на ВІЛ; алгоритми консультування, права та обов’язки ЛЖВ та медичних працівників.
- Відпрацювання навичок проведення експрес-тестування на ВІЛ.
- Сесія запитань-відповідей із ВІЛ-позитивним пацієнтом.
- Маршрут пацієнта від виявлення до отримання АРТ.
Протягом першого етапу навчання у січні-лютому, було проведено 5 одноденних тренінгів для різних груп сімейних лікарів, під час яких пройшли навчання 109 спеціалістів. У квітні 100 сімейних лікарів пройшли тренінг «Добровільне консультування та тестування швидкими тестами на ВІЛ сімейними лікарями».
До кінця червня 2023 року планується, що навчання пройдуть понад 500 лікарів первинної ланки у м. Львів. Навіть більше — після другої серії тренінгів, команди HealthLink та ТСЛ разом із партнерами на регіональному рівні, вирішили продовжити і розширити програму: у липні 2023 аналогічні тренінги відбудуться для сімейних лікарів Львівської області і охоплять всю медичну спільноту сімейних лікарів області!
Таке ефективне поширення важливих навичок серед медичної спільноти Львова стало можливим завдяки проекту HealthLink за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з Громадською спілкою «Твій Сімейний Лікар» з підтримка БО “100% Життя”. Партнери заходу – Львівська міська рада та Друге лікарське об’єднання Львова.