До всіх новин

Як ефективно впливати на рішення пацієнтів протестуватись на ВІЛ і розпочати раннє лікування? Результати дослідження для медичних працівників та ВІЛ-сервісних організацій

Кожна третя ВІЛ-позитивна людина в Україні не знає про свій статус. А це означає, що не отримує необхідної допомоги, не починає необхідне лікування і погіршує стан свого здоров’я. Ціль нашої щоденної діяльності — допомогти українцям та українкам жити в безпеці, беручи всі 100% від життя та здоров’я. Задля підсилення зусиль, спрямованих на подолання епідемії ВІЛ в Україні, ми опитали близько 1000 респондентів/ок з 11 областей України: щоб дізнатись більше про їхню ризиковану поведінку, рівень обізнаності про профілактику та лікування ВІЛ, ставлення до ВІЛ-сервісних неурядових організацій (НУО) та PrEP, найзручніші способи отримання інформації про ВІЛ та багато іншого. 

 

Серед учасників/ниць дослідження ~29% — медичні працівники, ~26% — чоловіки, які мають секс із чоловіками, ~45% — чоловіки віком 30-50 років та їхні сексуальні партнер(к)и.

 

Тепер знаємо, що:

  • українці та українки найбільше довіряють ВІЛ-сервісним НУО як джерелам інформації про ВІЛ і водночас мало що знають про послуги цих організацій
  • медичні працівники будь-якого профілю мають високий рівень довіри серед населення України і вважаються надійними джерелами інформації, але в той же час чимала частина з них недостатньо обізнана про ВІЛ і проявляє стигматизуюче ставлення до ЛЖВ
  • більше 30% загального населення не проходить безкоштовне тестування, бо впевнені, що не мають ВІЛ
  • часто люди не довіряють якості і конфіденційності безкоштовних послуг
  • лише 9% загального населення і половина медпрацівників чули коли-небудь про PrEP

 

Для медичних працівників

 

 

Результати дослідження, які підготували спеціально для медичних працівників, допоможуть насамперед краще зрозуміти своїх пацієнтів і пацієнток та дізнатись, які фактори можуть впливати на зміну поведінки у питаннях профілактики та лікування ВІЛ. Аналітика містить відповіді про ставлення до соціально небезпечних захворювань і культури турботи про здоров’я в цілому: а це те, що лежить в центрі щоденної роботи медиків. Наприкінці видання — 8 цінних підказок, які допоможуть покращити комунікацію не лише з пацієнтами і пацієнтками, а й сприяти здоров’ю їх рідних.

 

Для команд ВІЛ-сервісних НУО

Окреме видання також підготували для працівників/ниць НУО: ВІЛ-сервісних, але не тільки. Це стане справжньою знахідкою для них, оскільки зібрана інформація дає надійну опору при плануванні комунікаційних активностей та допоможе здійснити найкращий вибір каналів та інструментів, форматів і тональностей для ефективної взаємодії з цільовими аудиторіями. 

 

 

Для готових прочитати повне дослідження

Повна версія результатів дослідження сподобається тим, хто хоче побачити повний спектр отриманих даних, не пропускаючи жодних показників чи тверджень респондентів/ок, і самостійно виділити для себе найважливіше. 

Скористайтесь, щоб боротьба з ВІЛ в Україні стала ще ефективнішою!

 

Дослідження комунікаційних процесів щодо інфікування ВІЛ розроблене і проведене Європейським Інститутом Політики Громадського Здоров’я в рамках реалізації проєкту HealthLink  “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні”, що з 2017 року реалізується БО “100% Життя” у партнерстві з МБФ “Альянс громадського здоров’я” за фінансової підтримки підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

  • 1089
  • 0
Поділитись