До всіх новин

Депутати знайшли кошти на зарплати лікарям та боротьбу з COVID-19. Презентація законопроєкту

Народні депутати фракції “Голос” 4 червня в Українському кризовому медіа-центрі презентували законопроєкт про кошти на зарплати лікарям та боротьбу з COVID-19. 

Мова йде про 7,8 мільярдів грн, які допоможуть заповнити нагальний дефіцит.

 

Як пояснює ініціаторка законопроєкту, народна депутатка Ольга Стефанишина: “7,8 мільярдів грн – це дефіцит держбюджету просто зараз на зарплати лікарям та лікування пацієнтів із COVID-19. Зарплата лікаря сьогодні залишається однією з найнижчих. І при цьому вони можуть втратити навіть доплати за COVID-19. Пандемія нікуди не поділася, ми маємо забезпечити достатнє фінансування лікарям та лікарням. У бюджеті є кошти, якими можна перекрити цей дефіцит”.

На недостатньому фінансуванні лікарень наголосила народна депутатка Юлія Клименко. За її словами, в березні-квітні 2021 року захворюваність стрімко зросла на 50%, а відтак збільшилося навантаження на медзаклади, зокрема Київщини. Втім, вони не отримали додаткових грошей. Натомість вийшли в мінус.  

“Цьогоріч одна з лікарень Київщини в лютому пролікувала 104 пацієнтів, за що отримала понад 7 млн грн. Ця сума покриває реальні витрати на лікування хворих на один місяць. А в березні – 182 пацієнта, проте грошей дістала значно менше – більш як 3 млн грн. Загалом лікування одного пацієнта лікарні обходиться у понад 62 тисяч грн. Це з урахуванням зарплатні лікарям, медикаментів, розхідних матеріалів і утримання відділення. Однозначно треба збільшувати фінансування, інакше, у разі чергової хвилі ковіду і зростання пацієнтів, лікарні просто не будуть спроможні забезпечувати ефективне лікування хворих, а тим паче нарощувати матеріально-технічну базу”, – сказала Юлія Клименко.

 

На брифінгу були лікарі з різних куточків України. Вони розповіли про про критичну ситуацію у медичній системі в регіонах на цю мить.

“Уже в червні немає коштів у бюджеті на лікування COVID-19. Це означає, що ми, лікарі, не зможемо надавати ні амбулаторну, ні стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. Наступна серйозна хвиля хвороби очікується в Україні влітку. Якщо терміново не виділити кошти – ми не справимось, ми не зможемо рятувати людей”, говорить Роман Фіщук, лікар, керівник відділу клінічних досліджень КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради. 

 

COVID-19 не відступає. Україна стабільно тримається у першій п’ятірці країн Європи за кількістю нових підтверджених випадків захворювання на COVID-19 та смерті від нього. Темпи вакцинації усе ще одні з найнижчих в Європі. Скоріше за все, нас очікує тяжка осіння хвиля COVID-19.

Волонтерка Леся Литвинова, яка з початком першої хвилі пандемії COVID-19 допомагає хворим пацієнтам, розповідала, що на піку хвилі, коли лікарні були переповнені хворими, а кисню просто не вистачало, волонтери вирішили, що зроблять все, щоб не відмовити жодній людині, яка без них не впорається. “Але це ненормально, коли в самій лікарні виписують хворих додому помирати, бо нема місць, коли знімають одного пацієнта з кисню, щоб покласти іншого, коли в держави немає грошей на боротьбу з COVID-19”, пояснює Леся Литвинова

 

З спеціальним законопроєктом пропонується дати на 2021 рік Програмі медичних гарантій додаткове фінансування у 7,8 млрд грн. 

 

Народний депутат, секретар Бюджетного Комітету ВРУ, Володимир Цабаль розповів, що народні обранці пропонують взяти кошти з трьох бюджетних програм. А саме: з автомобільних доріг 4,8 млрд грн, з органів Нацполіції 2 млрд грн, з вугільної галузі 1 млрд грн.

  • 1285
  • 0
Поділитись